| DragosRobert17 a întrebat:

Salut comunitate TPU!
Am o problema de care ma ingrijorez. Am 17 ani si nu imi dau drumul cand ma masturbez...ma excit insa nu destul cat sa pot ejacula. Pana la varsta asta nu mi-am dat drumul niciodata, o sa vi se para ciudat insa. Imi dau drumul in somn, pe parcursul noptii, mai ales cand visez ceva...
Sper ca e ceva psihic si ca nu este nimic grav... ma puteti ajuta cumva?
Multumesc!
Si mai am o intrebare. Cu cat esti mai excitat, cu atat iti dai drumul mai repede?

Răspuns Câştigător
| Amely21 a răspuns:

Da, cu cât esti mai excitat, cu atât îți dai drumul mai repede. Poate nu te exciți suficient, când te masturbezi.
Cand o sa practici sex cu prietena ta, cu siguranta o sa iti dai drumul, la un moment dat, in timp ce o faceți.
Masturbarea, in orice caz, nu e bine sa o practici in fiecare zi. Încearcă odată pe saptamana, atunci poate vei reuși.
Nu panica, iar dacă vrei, mai bine mergi la doctor, sa nu stai nelinistit.
Mult succes in toate!

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Ar fi cazul sa te prezinti la un cabinet de Urologie pentru a discuta cu medicul urolog fiindca este persoana care iti poate oferi un raspuns autorizat profesional. Multa sanatate!

| doctorandus a răspuns:

Mergi la medic.

| f2ff2fl12f a răspuns:

Du-te urgent la medic, nu e normal. E normal sa visezi și sa ejaculeazi, pentru ca nu elimini spermă în alt mod.