| Kollaps a întrebat:

Salut comunitate TPU, inainte sa incep prin a va spune povestea mea si o intrebare vreau sa va rog sa fiti cat se poate de seriosi si sa va spuneti fiecare parerea sincera. Acum 2 luni jumate am cunoscut o fata pe facebook, este in liceul in care eu am facut generala. Este clasa a 11 a (17 ani), eu a 10 a(16 ani), ea invata seara si eu dimineata, ok in astea 2 luni tot am vorbit ca nebunii pe net ogramada de lucruri si usor usor am inceput sa ne placem, prima oara am iesit la o cafea sa ne cunoastem mai bine dar la sf acelei seri inca nu eram iubiti happy nu ne-am sarutat. OK trecem mai departe, oricum sentimentul ala intre noi era unu puternic, treptat nu prea ne-am mai vazut si conversatile pe mess erau mult mai multe decat in viata reala si ma c-am saturasem sa nu ne vedem atunci a fost prima oara cand i-am zis sa nu mai vorbim si sa ma caute atunci cand stie ce vrea si ce iti doreste de la mine. Seara cand dormeam am primit mesaj de la ea "Vreau sa ne vedem zilele astea sa vin la tine" cand am vazut am ramas uimit happy am vorbit cu ea la telefon si a doua zi a venit la mine nu ne-am mai putut abtine si ne-am sarutat si am facut si sex(eu fiind virgin--deci va dati seama ca sentimenul este mai puternic). A doua zi ne-am certat, de ce? pentru ca m-a supar din orice "rahat" ma scuzati de expresie el fiind ca m-am suparat pe ea ca nu a vrut sa puna " in a relationship" la facebook cu mine si i-am zis ca nu mai sunt impreuna cu ea si din astea ( stiu a fost greseala mea, am procedat gresit) In fine dupa o saptamana de vorbit doar prin emailuri am inceput sa vorbim usor usor happy si sa ne impacam, acum in prezent am aflat ca are un nodul la un san ( adica stiti voi ce, imi e urat sa zic ) i-am promis ca o sa fiu alaturi de ea cum pot si sa trecem peste impreuna...am vorbit mereu cu ea pe mess, am inceput sa ii zic ca o iubesc ca tin la ea, si ea stie si sentimentul e reciproc doar ca ea nu imi zice lucrurile astea si ma deranjeaza si i-am zis chestia asta am inceput sa o iubesc foarte mult, ma gandesc la ea in fiecare secunda din zi si iarasi am facut ieri greseala de i-am zis sa nu mai vorbim i-am explicat ca as vrea sa imi zica si mie ca ii e dor de mine sau ca ma iubeste si mi-a zis ca o sa zica atunci cand simte si nu zice te iubesc pe net. ok am inteles...chiar daca ii zic pe mess ii zic ce simt, stiu eu am gresit enorm si stiu ca trebuia sa o inteleg ca trece printr-o perioada grea si trebuie sa fiu alaturi de ea, dar cateodata parca imi doresc prea mult, acum nu mai vorbim) stiu ca se gandeste la mine si eu la ea. dar chiar nu stiu ce sa fac( ea fiind o fire orgolioasa nici ca nu o sa imi dea vreun mesaj sau ceva, si nici nu trebuie, eu trebuie sa fac acum un pas) acum eu vreau sa va zic ce am de gand sa fac in continuare. sa mai astept o saptamana doua si sa ma duc la liceu la ea sa vorbesc fata in fata cu ea si sa ii explic ce simt si ca vreau sa fiu alaturi de ea mult timp de acum incolo! acum astept parerile voastre cat se poate de sincere, si scuze daca am facut greseli gramaticale sau chestii, dar am scris repede tot ce gandeam pe moment big grin!

Răspuns Câştigător
| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

Ea, s-a lasat prea usor. Are nevoie de sprijin,dar pentru ea nu conteaza din partea cui vine sprijinul acesta, s-a aruncat in bratele tale pentru ca probabil doar tu i-ai dat atentie de care avea nevoie, fiind in aceasta perioada mai grea.Nu fi fraier.Dar nici nu iti bate joc. Cu siguranta simti ceva pentru ea si probabil si ea pentru tine.Dar tu esti cel orgolios si impulsiv si ambitios. Fa in asa fel incat sa nu suferiti, lasa orgoliul deoparte. Esti baiat mare acum, nu te uita nici in stanga nici in dreapta.Fa asa cum crezi tu ca e mai bine.Decat sa stati asa din cearta in cearta, mai bine luati o pauza.Asa vedeti amandoi daca vi se face dor unul de altul si va impacati sau va despartiti.Fa asa cum iti dicteaza inima. Bafta multa

5 răspunsuri:
| dina05 a răspuns:

Ce poveste frumoasa. Ai putea face un roman :]]
Nu te supara.

Buuun, pai in primul rand nu mai fi asa copil. "Daca nu imi dai bombonica nu mai vorbesc cu tine.". Esti baiat, deci fi si BARBAT. Daca te superi pe ea din motive banale nu are rost sa nu mai vb cu ea. Stati o zi maxim certati si dupa aia fa tu pasul sa va impacati. Asta daca nu vrei sa va despartiti.

In al doilea rand zici ca vrei sa mai astepti o saptamana doua si sa te duci la ea. Pai mai.[cum te cheama pe tine]. dc sa mai astepti atatea zile cand te poti duce maine la ea acasa [daca nu stii unde sta va dati intalnire], cumperi un buchet incredibil de frumos cu flori si iti ceri scuze pentru comportamentul tau. Spune-i ca esti prima fata importanta in viata ta, ca esti fericit cu ea si ca o iubesti. Nu mai sta atat pe ganduri ca s-ar putea sa ti-o fure altul.

Acum... daca tu ii spui pe mess ca o iubesti si ea nu, intreab-o simplu "mai vrei sa fim impreuna?". daca zice DA inseamna ca simte ceva pentru tine [si cred ca va zice da nu degeaba ati facut sex], iar daca zice NU nu mai e cazul sa stai dupa ea.

Si inca un lucru big grin. Daca ea nu vrea sa puna "in a relationship" pune tu tongue

Bafta big grin

| Kollaps explică (pentru dina05):

Dina iti multumesc frumos pentru parerea ta si sfaturi, ca tot esti fata si imi poti spune mai bine, crezi ca ar trebui sa vorbesc acum cu ea pe net? sau sa mai astept o saptamana pentru ca momenta am rubeola happy si nu pot iesii din casa!

| Bogdan1o a răspuns (pentru Kollaps):

Vb cu ea pe mes, e important sa fi cu ea, s-o sprijini, s-o intelegi, faptul ca te-ai suparat pe ea pentru chestia aia pe fb a fost naspa, ai gresit si e important ca tiai dat seama... faptul ca nu iti zice zilnic te iubesc nu inseama ca nu te iubeste, ea are acum alte ganduri, fii alaturi de ea si ai rabdare, e important/...bafta multawinking

| dina05 a răspuns (pentru Kollaps):

Pai daca nu poti iesi din casa, da. vorbeste cu ea pe mess. Spune-i ce simti pentru ea si cat de importanta e. Iar cand va vedeti da-i buchetul ala cu flori. Dar te rog.nu te mai supara pe ea din toate nimicurile. Fii calm si vorbeste frumos.

| Sid23 a răspuns:

Sincer ai ales varianta cea mai buna de a vorbi fata in fata cu ea.Chiar ar fi pacat sa nu va impacati. Oricum incercarea moarte nu are.Succes.^^