| PleşaMihai21 a întrebat:

Salut! Credeți ca după primul contact sexual, voi mai avea tendința sa simt la fel de multă plăcere din a ma masturba? Adică, nu mi-am început viața sexuală...și nu vreau sa mai continui sa ma autosatisfac. M-am abținut mult timp și am cam început iar, 3 zile la rând...nu m-am mai putut abține.
Vreau sa dispară toată realitatea asta falsă. Mi-am creat ca fraierul așteptări din cauza filmelor, iar când am ajuns in pat cu o fata acum ceva timp, nu prea simteam mare lucru. Ma gândesc ca asta e pana îmi încep viața sexuală. Faza e ca, atunci când ma aflam in fapt, eram deja proaspăt masturbat de câteva zile și ma gândesc ca asta m-a făcut sa-mi piară cheful. Am observat ca dacă apelez la abstinența, am erecții mai de calitate și chef mai mult.

9 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Depinde și de relația pe care o au cu persoana.

| mihai69 a răspuns:

Tu ai alte probleme, onania ar fi cam ultima.
Un bărbat normal poate să facă sex chiar dacă s-a masturbat cu câteva ore mai devreme. Uneori e chiar indicat să înceapă cu o labă...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E cam incoerent textul... întâi spui că nu ți-ai început viața sexuală, apoi...

Dar ca să îți răspund, evident că obiceiul ăsta îți răpește plăcerea atunci când e pe bune, oricât de lăudat ar fi de unii.

| PleşaMihai21 explică (pentru anonim_4396):

Am spus ca nu mi am început viața sexuală. Ma refeream strict la penetrare, nu la alte acte. Nu știu ce sa zic... înainte sa fim împreuna, ma atrăgea foarte mult, și aveam erecții mai mereu, doar când vorbeam cu ea, ai chiar la începutul relației. Iar mai apoi, când am început sa ne certam și sa apară tensiune, simteam ca sunt obligat sa ajung cu ea in pat, obligat de mine însumi

Răspuns utilizator avertizat
| PleşaMihai21 explică:

Eu nu îmi doream decât sa fie totul bine intre noi. Asta simteam ca ma excita cel mai mult, starea de bine, și atașamentul. Probabil m-am comparat cu alte persoane, care reușesc sa întrețină relații fără atașament. Nu știu cum pot alții să facă asta. Credeți-ma ca mi-as dori sa nu am "probleme" din astea și sa nu țin cont de atașament