| anDREIdandrei a întrebat:

Salut! Cum a fost prima data cand v-ati indragostit?

Răspuns Câştigător
| madyddd a răspuns:

Buna. Eu cred ca e greu de explicat in cuvinte cum a fost prima data cand m-am indragostit. Ma rog, a fost ceva magic cred… Cand mi-a aparut prima data in viata,cand am aflat de existenta lui nu am stiut ca, sa iubesti poate insemna o realizare…sau chiar mai multe insa am stiut din prima secunda ca curand va atinge sufletul meu…ca ma va atinge cu felul sau aparte…cu o frumusete rara…. fara sa stie,fara sa creada ca poate,fara sa isi dea seama ca din acea clipa pentru mine el va fi o lume intreaga…cel mai important din viata mea... nu ne-am gandit…nu am prezis cum va fi …insa am asteptat impreuna cursul vietii sa ne duca lin pe drumul ei. Blandetea sa uneori ma deruta,ma uimea desi stiam cine este …mi-a fost teama ca am sa il pierd…, …"nu m-a invatat sa supravietuiesc fara el" …dar ceva imi spunea sa nu ma opresc,sa continui sa cred, sa credem impreuna in dragostea noastra. Zilnic il vedeam cu zambetul pe buze,rostindu`mi in orice imprejurime "Te Iubesc"…si asta imi`era de ajuns…sentimentul ce ma infioara…ma topea, ma misca atunci cand il vedeam, ma facea sa uit de tot! Prima iubire este invaluita de mister, este generoasa si plina de candoare. De aceea, prima iubire nu se uita niciodata.

9 răspunsuri:
| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

Sa sti ca eu, de fiecare data cand "ma indragosteam", parca imi pica ceva in cap. Nu mai vedeam nici in stanga,nici in dreapta. Dar nu a tinut nicio relatie in care m-am indragostit brusc, pentru ca dupa cateva zile parca ma plictiseam si vroiam altceva. Ultima oara cand m-am indragostit,sa stii ca nu am avut acelasi sentiment,nu m-am indragostit brusc, ci din zi in zi. Si este singura relatie care a tinut, doar pentru faptul ca nu mi-a placut de el la inceput, ci din zi in zi parca ma indragosteam si mai tare.Si pot sa spun ca suntem impreuna si acum, dupa 2 ani de zile! Bafta

| MaDeclarFan a răspuns:

La inceput nu mi-a venit sa cred. Apoi a fost suuuuuper ptk ma simteam fff bine in preajma lui.Dar in final...e groaznic.Stai linistit, nu mereu e finalul tristwinking

| BloodyBlade a răspuns:

Ei bine prima mea iubire nu a fost foarte de mult! Anul trecut(vara) m-am indragostit la prima vedere stiu ca pare stupid da asa a fost si m-a placut si el iar vara asta am fost impreuna dar s-a desp de mine nu stiu din ce cauza eu tot il mai iubesc si cred ca si el ma mai iubeste pentru ca au fost multe momente magice intre noi si eu cu plina de speranta si cu mult optimism am reusit sa trec cu greu peste despartire si uneori mai plang si acum dar intotdeauna e loc de mai bine deci eu cred ca o sa ne impacam! Deci concluzie nu toate povestile au final fericit dar e bine sa speri deci fiti fericiti!big grin

Răspuns utilizator avertizat
| BlackAngel97 a răspuns:

Sall.A fost destul de ciudat si frumos in acelasi timp...Sa intimplat anul trecut in 19 mai inca tin minte data cand m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el, am fost foarte emotionata, inima imi batea tare si am acceptat.La inceput am crezut ca e un baiat bun dar apoi mi-am schimbat parerea si desi pare foarte ciudat inca sunt cu el desi au fost multe despartiti intre noi suntem a 5-a oara impreuna big grin

| zuzixadri a răspuns:

Pai a fost km fff nasol...el nici in momentu asta nu stie ca il plac. desi treaba tine d un an jumatateoh go on.in prima zi de liceu s-a intamplatday dreaming.am asteptat, am asteptat, dar nimic...cred ca m-am indragostit de aspectul lui fizicoh go on.acum suntem buni prietenihappychiar colegi de bank.pana sa imi mai treaca de el stateam in banca si il priveam p ascuns.toti au vaut k il plac mai putin el. vorbeam inainte sa se termine semestru, de fapt el imi zicea k eu sunt singura care nu a fost in limba dupa eloh go on.in fine.pe zi ce trece am mai putine pentru elbig grin si sper sa imi treaca de tot. poate candva o sa pot sa ii zic astahappypoate nu asta a fost ceea ce ai vrt sa auzibig grin

| bytzy09 a răspuns:

Inceput misto final naspa big grin s-a mutat de la scoala de unde eram si apoi avea impresi de vedeta big grin