| Alissya97 a întrebat:

Cum as putea sa ma schimb? Adica sa devin mai matura?
Vreau sa-i demonstrez baiatului care mi-a placut ca si eu pot sa fiu nepasatoare si pot sa-mi bat joc de el.
Vreau mai multe sfaturi de alea voastre, sunt sigura ca o sa ma ajute mult happy.
Va multumesc :*
Funda!love struck

Răspuns Câştigător
| Cosminutza_8644 a răspuns:

Si eu am fost in acceasi situatie. oh go on comportate exact ca el. plateste-i tot cu aceeasi moneda. e km greu sa tratezi cu indiferenta un baiat la care ti dar incearca. straight face nu stiu. gandestete ca nu te merita sii ca sii thu ai dreptul de a fi la fel ca el. nu fii fraiera. nu il lasa sa te faca. fii mai jmchera ca el happy winking platestei tot cu acceasi mondea sau daca poti fa-o chiar mai bine winking happy! nu stiu sper sa reusesti. batting eyelashes

15 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Păi schimbarea asta e ceva natural, chiar dacă îţi propui să fi mai matură nu vei reuşi. Şi în plus prin "bătaia de joc" dai dovadă de un comportament copilăros şi în niciun caz de maturitate. Ignoră-l complet, asta o să-l doară. Baftă!

| FataCuOchiiCaprui a răspuns:

Nu poti deveni mai matura asa de pe-o zi pe alta. Pai indiferenta doare cel mai tare. Daca tu ii arati ca inca mai il placi nu rezolvi nimic. Daca il vezi evita-l cat mai mult, fa in asa fel sa auda ca ai un prieten(asta doar daca e adevarat), dar nu-i spune tu asta in fata. Ai zis singura raspunsul, fi nepasatoare cu el, daca iti da vreun mesaj raspunde-i cat mai la obiect, pe mess nu te intinde la discutii etc.

| Anca a răspuns:

Ai spus ca vrei sa fii matura, nu razbunatoare.
Maturitatea vine cu anii, razbunarea cand vrei tu!

Poti sa-i demonstrezi unui baiat ce a pierdut, doar daca acelui baiat chiar ii pare rau ca te-a pierdut.
Altfel il va durea fix in pix de incercarile tale disperate de a PAREA indiferenta!

| lyrics a răspuns:

Daca iti bati joc de cineva nu inseamna ca esti matura

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Ăăă...
Draga mea, nu vreau să par critic. Dar ceea ce ai tu de gând să faci doar maturizare nu este. A te maturiza înseamnă a trece peste şi a ierta; a înţelege că nu are niciun rost ceea ce ai de gând să faci. Dacă doreşti să te maturizezi, lasă-l în pace.

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Eu nu judec pe nimeni. Doar mi-am spus părerea. Mai nou dacă din întâmplare cuiva nu îi place de tine deşi tu îl placi se numeşte că îşi bate joc de sentimentele tale? Dacă ai văzut că nu simte nimic pentru tine de ce ţi-a mai plăcut de el? Şi dacă nu îi pasă de tine, ce crezi că vei face astfel încât să îl afecteze? Eu doar zic că e o pierdere absolută de timp. Şi de sentimentele mele şi-au bătut joc fete, ca să zic aşa. Dar nici prin gând nu mi-a trecut să mă răzbun, chiar dacă m-au părăsit când îmi erau mai dragi. Şi încă ţin la ele, încă îmi sunt dragi. Asta ca să nu îmi reproşezi că nu am trecut prin ce ai trecut şi tu. Deci dacă sentimentele astea ale tale au fost într-adevăr sentimente, vei susţine ce a mai rămas din moralitatea omului şi îl vei lăsa în pace, fără să dai încă o dovadă de cât de superficiale sunt "sentimentele" oamenilor.

Ăăăă... apropo: Ce te doare în inimă nu e tristeţe, acela e orgoliu pur. Te doar că şi-a bătut joc de tine, te roade ca o ură încinsă. Crezi că din aşa ceva poate ieşi ceva bun?

| Alissya97 explică:

Cristiann nu cred ca stii ce simt eu in momentul de fata.
Deci nu ai dreptul sa ma judeci.Fiecare e diferit.Nu pot gandi ca tine sau ca alta persoana, v-am cerut sfaturi nu sa ma criticati, deci fiti seriosi in loc sa ma criticati [am si eu defecte, si ce?] mai bine incercati sa va puneti in situatia mea.

| Alissya97 explică:

Ăăă... Dragi mei nu mi se pare corect ca el si-a batut joc de sentimentele mele, tin la el de 12 luni.
Voi spune-ti lucrurile cu o simplitate neimaginata, dar nu va ganditi ca poate acolo undeva in inima ma doare.
Ganditi-va ca oricare din voi se poate afla in situatia asta si nu incercati sa ma judecati pentru ca nu are nici o logica, TPU este un site in care pui intrebari, iar cine doareste iti da raspunsuri cat de cat mai clare nu sa te judegewinking

Multumesc oricum :*

| Bubu_5492 a răspuns:

Ati bate joc de cineva nu e o dovada de maturitate...
iar sa fii nepasatoare, nu tine de maturitate... tine de ceea ce simti tu pentru el.
sunt oameni care chiar daca sunt maturi, nu inseamna ca pot fi si nepasatori., schimbarile astea pe care tu vrei sa le faci fortat, nu tin de sfaturile nimanui, ci tin de propria ta experienta de viata.
si daca acum nu intelegi, cu siguranta mai tarziu o vei facehappy

| JhoNutz a răspuns:

Buna DeniSsa si Sarbatori fericite! Intrebarea ta este foarte complexa si deschide un orizont extrem de larg de posibile raspunsuri.Ca matura din ce punct de vedere? Orcum, din randurile scrise de tine mai sus se pare ca baiatul acesta shugubatz ti a cam dat papucii.Scopul tau principal nu este maturitatea, ci RAZBUNAREA. DA DeniSsa! Da! Nu ai spus in ce fel si a batut joc de tine, din cauza asta nu pot sa ti dau un raspuns precis si limpede(asemenea mersului unui Bugatii la 200km/h). Pur si simplu as avea prea multe planuri de atacat.Asta nu ar fi practic, mai ales pe un site public. Cel mai bun sfat ar fi sa fii exact cum esti TU, se va gasi cineva sa te placa exact CUM ESTI. Trebuie doar putina rabdare, vorba parintelui Cleopa. Poti oricand sa ma contactezi cu scopul de ati rezolva problema, asta daca randurile de mai sus nu te vor ajuta(ceea ce nu cred). Multa sanatate si bucurie!

| Denis_1354 a răspuns:

Pai nu neaparat mai matura, depinde cum te-a considerat el, pai poti sa nu il bagi in seama, si daca te saluta il saluti si cam atat nu prea ai ce sa faci mai mult.sa nu vorbesti cu el...sau nu stiu nu prea ai ce sa faci in sensul asta

| DeDiiDeDii a răspuns:

Am patit si eu acum o saptamana deci baiatu de care imi place ma ranit practic il iubeam acum nu stiu ce sa mai zis pur si simplu acum il urasc sunt in situatia in care esti si u.ma sters din lista de prieteni de pe facebook mi-a dat ig pe mess si vreau sa ma raspuns iti spun ce sa faci e 2 oara cand patesc la primul deci i-am platit cu aceeasi moneda si nu ia convenit si i-am zis si in fata cateva si acum vrea sa isi ceara iertare i-am zis ca nu de ce sa comportat cu mine atat de urat i-am zis ca s-a intors roata si a zis dc is asa rea si i-am zis pai u cum ai fost cu mine! trateaza-l cu indiferentastraight faceignora-l o sa se simta jenat si o sa isi dea seama de greaseala lui!:*Bafta!

| Cosminutza_8644 a răspuns:

Si eu am fost in acceasi situatie. oh go on comportate exact ca el. plateste-i tot cu aceeasi moneda. e km greu sa tratezi cu indiferenta un baiat la care ti dar incearca. straight face nu stiu. gandeste-te ca nu te merita si ca si thu ai dreptul de a fi la fel ca el. nu fii fraiera. nu il lasa sa te faca. fii mai jmchera ca el happywinking platestei tot cu acceasi mondea sau daca poti fa-o chiar mai binewinking happy! nu stiu sper sa reusesti.batting eyelashes

| kathy89 a răspuns:

Indiferenta doare...succes

| kathy89 a răspuns:

Denisa...indiferenta doare...succes