| carbon21 a întrebat:

Salut, cum faci o fata da tânjească după tine, când ești intr-o relație cu ea, cum o faci sa-ti ofere mai multă atenție? Dacă cu vorba buna nu prea reusesti? Mulțumesc anticipat!

8 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Dar nu te iubește? Dacă ești într-o relație cu ea de ce nu ești mulțumit?

| carbon21 explică (pentru Andreeush):

De iubit ma iubește și tine la mine fiind primul ei iubit și nu ar vrea sa ma piardă dar poate uneori când am probleme, ca asta-i viața se mai întâmpla vreau să-mi fie mai mult alături, sa ma sprijine. Pai, nu mi se pare normal sa te rogi de cineva care totuși te cunoaște aproape de un an sa facă anumite lucruri, gen sa posteze o poza cu voi pe Facebook, sau sa va băgați in relație. Acum poate crezi ca-s copil sau așa mai departe, și nu prin lucrurile astea imi arată ca ma iubește dar... își au și ele rostul lor, nu? Ea ii o fata calculata și nu-i place sa se arate sau posteze. Prostia mea.

| RAY a răspuns (pentru carbon21):

| Andreeush ti-a raspuns foarte bine, de ce faci drame daca vezi ca nu te iubeste, las-o

| Ralena a răspuns:

Esti deja intr-o relatia cu ea. Prin urmare nu mai trebuie sa tanjeasca, nu? Daca iti pui problema daca te place sa nu destul, lasa lucrurile sa se intample, sa te cunoasca. Si invat-o tu pe ea, poate nu este afectuoasa, si poate limbajul iubirii ei este diferit de al tau. Poate ceea ce tu consideri vorba buna, pentru ea nu inseamna nimic, si poate vrea alte gesturi din partea ta.

| carbon21 explică (pentru Ralena):

Problema ii ca aproape avem un an, la început era alfel, acum s-a schimbat. de învățat am invata-o, dar parca s-a prostit ca i-am oferit prea multă atenție și și-a luat lumea in cap.

| Ralena a răspuns (pentru carbon21):

Repet, tu i-ai oferit ce crezi TU ca si-ar dori ea. Sau ce ti-ar placea tie sa primesti. E posibil sa fie exact pe dos de ceea ce vrea ea. Sa vorbesti cu ea asta te-ai gandit? Daca nu poti sa comunici astfel de lucruri cu partenera ta, nu e in regula din start.

| carbon21 explică (pentru Ralena):

De comunicat am comunicat, normal ca ii arat iubire și loialitate, ii arat ca-mi pasa de ea, dar uneori de exemplu poate trebuie sa ma rog de ea de doua trei ori sa facă un lucru banal, gen, sa posteze o poza cu mine pe Facebook sau așa mai departe.

| Petronela12345689 a răspuns:

Fă-te puțin indiferent, ca nu iti mai pasa de ea, să vedem ce urmează după!