| xXx_6966 a întrebat:

Cum imi pot cuceri fosta prietena? o iubesc foarte tare. dar pina la asta sa va spun toata povestea.

Am avut o relatie cu ea cu vreo 2 ani in urma si neam despartzit. a fost vina la amindoi dar mai mult amea.Acum cateva zile am inceput sa innebunesc dupa ia,,. Miam cerut scuze de la ea si ea de la mine.deci ne-am impacat ca prieteni.Cand am intrebat-o daca vrea sa fie cu mine ea m-a refuzat.

In acestidoi ani ea nu a avut nici un prieten.Si nici acum nu are,,

De cand neam despartzit eu m-am schimbat foarte mult si ea tot//

Am aflat de la o prietena ca ea inca mai simte ceva pentru mine dar nu vrea sa-mi spuna.Chiar vreau sa ma impac cu ea caci o iubesc la nebubie,, dar nu stiu cum so cuceresc inapoi... ajutati-ma va rog.

dau FUNDA + vot!

Răspuns Câştigător
| EVOLUTION_5448 a răspuns:

Ai facut o mare greseala ca i-ai propus impacarea. Recomandarea mea e sa o inviti undeva. De exemplu: mai, uite care-i faza, pentru ca eu am cam fost un porc cu tine in trecut as vrea sa te invit la... (tu alegi ce) ca sa ma revanjez. Nu vreau decat sa stiu ca am facut ceva ca sa merit sa fiu iertat, sa-ti dovedesc ca merit. Sa mai vorbim despre ce s-a mai intamplat nou in viata noastra si doar atat. Mai m-am maturizat si eu de atunci si vreau sa avem si noi o intalnire normala in care sa stam de vorba ca mi-a fost dor de tine si chiar regret ca nu am mai stat si noi calumea de vorba in tot acest timp.
Ceva in genul.
Ideea e ca nu se stie daca o sa accepte deoarece deja i-ai zis ca vrei sa fi iar cu ea si nu trebuia sa stie asta. trebuia sa ii arati ca te-ai schimbat si ca merita sa cunoasca noul tu.
In fine... tu sa incerci asta pentru ca altceva nu prea ai ce.
Si la intalnire sau chiar si o scurta plimbare (sa o plimbi spre casa) sa porti o conversatie interesanta prin care sa-i dovedesti ce ai schimbat la tine. Sa filtrezi putin cu ea (ti-a mai crescut fundul sau mi se pare mie?) ceva in genul.
In final cand ajungi cu ea aproape de casa ei ii zici:
- Mi-am facut meseria de cavaler, m-am asigurat ca ai ajuns acasa intreaga. Eu acum am plecat spre casa. Sa ai grija de tine, mi-a placut mica noastra plimbare si conversatie si poate o sa se mai repete. Take care, bye. Si o pupi de la distanta sau pe frunte sau obraz (dar cat mai aproape de buze) si pleci.
Daca iti iese totul asa cum am zis eu... pe urma o sa devina interesata de tine. O s-o pui pe ganduri "poate chiar s-a schimbat, pare a fi diferit" si in final incetul cu incetul o sa inceapa ea sa te caute.
Doar ca ai grija ce faci de data asta.