| Ionică a întrebat:

Cum poti sa-ti dai seama ca poti sa saruti cu o fata la prima intalnire? Din cate am aflat, fata trebuie sa il atinga prima din propria ei initiativa in parcursul intalnirii, oricat ea ar fi timida. E bine? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Dupa cum spune si Brigaela, un sarut nu inseamna nimic daca nu simti ceva pentru partener. Eu consider sarutul ca cel mai frumos gest de iubire. Atunci cand cineva te iubeste se simte acest lucru in sarut si te vei bucura de el cu adevarat. Depinde de fata. Ai putea sa incerci sa o saruti atunci cand o conduci acasa pentru ca sa aiba la ce medita pana la urmatoarea intalnire si sa nu urmeze dupa sarut o perioada stanjenitoare. Cel mai bine asa ar fi. Pentru inceput poti sa o pupi pe obraz si atunci cand crezi ca si-ar dori si ea asta poti incerca un sarut. Iti dai tu seama cand e momentul potrivit. Nu confunda lucrurile. O atingere din partea ei e necesara dar nu si suficienta. Daca vezi ca e foarte atenta la tine, ca zambeste mereu si alte astfel de semnale atunci e momentul. Nu trebuie sa te grabesti.

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu cred ca vrei sa te saruti cu o fata de la prima intalnire. Daca fata este una de treaba cu care vrei sa-ti construiesti o relatie, atunci ia-o incet, ai grija sa construiti o relatie, sa va cunoasteti cat de cat, sa se instaleze un grad de intimitate si apoi treceti la sarut. Fiindca sarutul este un act erotic incarcat de emotie si senzatii si este extrem de neplacut cu un partener de care nu te leaga niste sentimente (macar incinpient). Daca fata e una oarecare, cu care te intereeaz doar o aventura scurta, atunci nu conteaza daca iti da sau nu semnale. Tu te comporti asa cum ai chef si cand lucrurile nu mai merg, pui punct relatiei si gata.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Prima intalnire de cand sunteti iubiti sau prima intalnire in care practic va vedeti prima data?!
Ca e o mare diferenta!
In primul caz merge, dar in al doilea cred ca nu!

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Nu poti sa saruti o fata de la prima intalnire pentru ca fata ar putea sa-si faca o parere gresita despre tine...ar putea crede ca vrei altceva de la ea...prima data se saruta pe obraz!

| reason2fly a răspuns:

Eu stiam ca daca te lasi spre el/ea ca sa o saruti si te opresti chiar inainte de a o/il saruta si el/ea face pasul ala la care tu te-ai oprit atunci vrea sa te sarute, da nu la prima intalnire laughingSpor!

| Bog a răspuns:

Asa cum bine stii, sarutul e un gest de tandrete si implica multa afectivitate, deci nu experimenta cu orice noua cucerire oricat de mult ti-ar palce tie! Iti spun din proprie experienta, ea nu se simte in apele ei daca vei indrazni sa o saruti la prima intalnire, indiferent daca ii esti simpatic sau nu (acum depinde si de fatawinking ) Sfat: multumeste-te sa-i privesti ochii si vei intelege tot ce trebuie sa faci apoi tongue Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bineinteles dar nu umai sa-l atinga ci sa faca ea totul.Sa-l ia in brate sa-l duca in pat, sa-l dezbrace incet savurind orice moment si sa aiba grija sa nu simta nici o jena pentru ca un barbat este o fire extrem de delicata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un baiat nu saruta niciodata o fata la prima intalnire...
E vorba de un gentalman.
Prima data se pupa pe obraz.
La o a doua intalnire... un sarut scurt.

| Sambrish_Pavlusha_1997 a răspuns:

Daca esti prima oara in viata intilnire fa ca ea sa se rida mai mult.SI daca vreai sa aio relatie serioasa sarut-o doar pe obraz. Nu te grabi vei avea timp