| Kleb a întrebat:

Cum sa scap si eu de timiditatea fata de fete? Prin mesaje n-am nici o problema, dar fata in fata nu pot s-o intreb nici ce-i place sa faca(un exemplu)..Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Primul pas este sa lasi mesajele definitiv; sau la minim mai bine zis, al doilea este sa te bagi in seama nu exista leac, se rezolva prin exercitiu.
Chestia este ca esti prea mult in capul tau, gandesti prea mult si nu actionezi. Spui direct in cateva secunde, fara a ezita. ce-ti vine pe moment.

3 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Pai cand vorbesti cu o fata fa asta prin mesaje prin care treptat sa ii si specifici problema ta.
Si eu am probleme cu comunicarea iar in momentul in care cunosc pe cineva, sau imi fac prieteni noi le spacific cum pot si din timp ce problema am ca sa stie si sa preia initiativa ca sa pot si eu incet sa ma simt in largul meu.

| Kleb explică (pentru Freya1):

As vrea totusi sa scap de timiditatea asta.E chiar naspa, am ratat multe ocazii bune din pricina asta

| Freya1 a răspuns (pentru Kleb):

Da doar in timp o sa scapi, nu brusc ca poate faci boacane.