| AlexJX90 a întrebat:

Salut prieteni! Cum pot scapa de timiditate fata de fete? Adica si cand vorbesc cu ele sunt speriat adica mi-e frica sa nu zic ceva gresit dupa aia sa inceapa sa faca scandal asta este 1 la mana.2 la mana cum sa ma apropii de o fata care imi place? Timiditatea asta ma sufoca si ma doboara rau de tot la pamant cand e vorba de fete si credeti-ma ca orice as face chiar daca imi zic eu acasa imi dau palme ma insult singur si zic "hai ma ce naiba ca doar n-am nimic de pierdut" cand ajung in fata unei fete nu-mi gasesc cuvintele si nu ma balbai dar... timiditatea e lucru serios si nu stiu cum sa scap de ea crying

Răspuns Câştigător
| Gina1 a răspuns:

Cand fetele spun : ''voi stiti ca ala cand era in clasa a 3 a a bagat capu-n wc" sau "voi stiti ca ala a cazut cu nasu-n ca*at" te duci frumos la ele si le spui : ''hey, gagica, dar ce faci? chiar asa, am cazut cu nasul in ca*cat? ", dar le spui cand sunt cu prietenii, asa reusesti sa faci drepate, si sa afle toata lumea adevarulwinking. Stii nu prea am inteles acolo cu : "fata hai sa ne f**em" adica pentru asta iti trebuie curaj? orice fata cand aude asta ii vine sa te faca bucatiwinking... cu fata din clasa la tine, e bine daca o ajuti cand are ea probleme, o sa tina minte ce faci pentru ea, si poate te place si ea, nu ai de unde sa stii happy, de ce nu pui pe un prieten al tau sa o intrebe, daca ii place de tine, asa macar o sa stiiwinking, si inca un lucru important : '' vorbeste cu ea mai mult, nu numai -buna, ce faci, pa -, ca asa nimic nu faci '' bine? big grin

9 răspunsuri:
| Gina1 a răspuns:

Prinde curaj si du-te sa vorbesti cu ea/ele, nu este asa de greu... Pana la urma, doar nu o sa te bata ca ai spus ceva gresit laughingwinking, curaj and go... big grin

| AlexJX90 explică (pentru Gina1):

Nu ma bat dar sunt unele atat de proaste incat se duc in scoala si baga numai prostii despre mine de exemplu "voi stiti ca ala cand era in clasa a 3 a a bagat capu-n wc" sau "voi stiti ca ala a cazut cu nasu-n ca*at" ceea ce nu este adevarat si dupa aia trebuie sa stau sa le explic la prieteni ca nu-i adevarat si asta cam dureaza

| AlexJX90 explică (pentru Gina1):

Si stii care e chestia ciudata la mine? Daca e de exemplu o fata de orice varsta chiar si mai mare ca mine si vorbeste ea cu mine adica incepe ea sa vorbeasca cu mine atunci prind curaj si pot sa-i spun si "fata hai sa ne f**em" dar daca e o fata de care imi place si nu prea vorbeste cu mine atunci numai prind curaj si raman asa sad si mai e ceva daca poti sa ma ajuti e o fata la mine in clasa o ajut cu cate o tema ii dau caietul sa copieze etc si vorbeste cu mine nu este nici prea urata nici chiar asa frumoasa dar nu-mi pot da seama daca ma place sad ce ma enerveaza chestia asta

| AlexJX90 explică (pentru Gina1):

La mine la scoala daca pui pe altu sa intrebe o fata daca te place e semn de frica un coleg care e tot din clasa de la mine a facut aceasta chestie l-a pus pe unu sa o intrebe pe o fata daca-l place dupa aia ziceau multe fete ca e fricos si a trebuit sa stau langa el sa-l ajut ca sa scape de aceste vorbe dar nu stiu ce sa fac sa incerc sa-mi fac curaj sa merg sa-i zic odata "te iubesc" sau sa mai astept

| Gina1 a răspuns (pentru AlexJX90):

Depinde, daca esti foarte sigur pe tine ca vrei sa-i spui, du-te nu mai astepta, dar daca esti nehotarat mai asteapta un picwinking... wow, ce fete aveti :o, (nasol)

| AlexJX90 explică (pentru Gina1):

Stiu si eu cu prietenul meu avem o explicatie de ce sunt asa "fetele de la noi sunt tate, tute, fitoase si proaste" laughing

| Gina1 a răspuns (pentru AlexJX90):

Cand fetele spun : ''voi stiti ca ala cand era in clasa a 3 a a bagat capu-n wc" sau "voi stiti ca ala a cazut cu nasu-n ca*at" te duci frumos la ele si le spui : ''hey, gagica, dar ce faci? chiar asa, am cazut cu nasul in ca*cat? ", dar le spui cand sunt cu prietenii, asa reusesti sa faci drepate, si sa afle toata lumea adevarulwinking. Stii nu prea am inteles acolo cu : "fata hai sa ne f**em" adica pentru asta iti trebuie curaj? orice fata cand aude asta ii vine sa te faca bucatiwinking... cu fata din clasa la tine, e bine daca o ajuti cand are ea probleme, o sa tina minte ce faci pentru ea, si poate te place si ea, nu ai de unde sa stii happy, de ce nu pui pe un prieten al tau sa o intrebe, daca ii place de tine, asa macar o sa stiiwinking, si inca un lucru important : '' vorbeste cu ea mai mult, nu numai -buna, ce faci, pa -, ca asa nimic nu faci '' bine? big grin

| Gina1 a răspuns:

Tareee laughing))

| SaintOne a răspuns:

Frate..si eu eram tot ceva de genul asta.

Daca iti plac mai mule fete si sunt toate cam in acelasi loc :
-Axeaza'te pe una singura...
-Fixeaza'ti o privire cat mai patrunzatoare, fii atent sa stai mai drept (nu cocosatu de la Nottre Dame)
si gandeste'te ca e o amica buna..ca si cum ai tine la ea doar ca la o prietena.
-Du'te la ea si spune-i ceva gen "Buna,auzi. vreau si eu sa iti spun ceva,crezi ca ai putea iesi cu mine mai tarziu pe afara ( sau in oras sau unde *** vrei tu.),e ceva important si trebuie sa iti spun intr'un cadru mai inim. (Aici clar o sa ii starnesti atentia si nu o sa te refuze)
Si de aici te descurci frate,incepi o discutie.(apoi o sa deraiati la alta si tot asa)...(Daca e atenta la discutie sau se joaca cu parul / Se joaca cu lanticul de la gat e clar ca e interesata de tine)
La plecare ii spui "Mi'a placut mult timpul ptrecut cu tine, poate ai vrea sa mai iesim si alta data."(mai bagi tu cv.)...
Si la sfarsit sa o pupi (FARA SA EZITI! Ar fi chiar impresionata daca tu ai da sa o pupi si te'ar privi cu ali ochi.)

Sper sa te ajute man, eu eram tot ceva de genul, si acum nu mai am nici o problema, chiar daca te vor mai refuza fete..continua tot asa pana cand te vei obisnui cu textul si iti vor iesi cuvintele singure pe gura...Mult succes..si curaj!

| Voicu_Ionut_1985 a răspuns (pentru SaintOne):

Ofer coaching in relationarea cu femeile.contact : tomadanut88@yahoo.com