| Surrender434 a întrebat:

Cunosc de 2 ani un baiat foarte dragut, dupa parerea mea.
Doar prieteni fiind, intre noi exista o relatie putin mai speciala.In fiecare zi de vara ieseam afara amandoi, pe la 9 cand era si mai cald,ne cumparam inghetata,mergeam in parc si apoi mergeam acasa... apoi,cand ajunseam acasa vorbeam pe skype, ne dadeam mesaje pe telefon cand nu era curent etc;
Craciunul trecut i-am spus ca il iubesc..nu eu i-am spus, ci o prietena pe care o stiu demuuuult si cu care ma inteleg foarte bine.De la ce m-a apucat, era faptul ca atunci vorbea cu o fata.
Eu am devenit jeloasa si atunci m-au apucat nervii.Am inceput sa plang in spatele parcului, si atunci a venit prietena mea.
Am ajuns acasa.Atunci am vorbit cu ea pe skype si mi-a spus ca va vorbi cu el.Si i-a spus ca eu il iubesc de mult timp,si nu am avut curaj sa ii spun.
Dar el mi-a frant inima.A spus ca nu are nimic cu mine, nu este indragostit de mine..si multe altele.Suntem doar best friends forever, si asa va fi.Nu ne-am certat niciodata sincer...de parca mi-ar fi frate.Suntem nascuti in aceeasi zi, si suntem in aceeasi clasa.
Acum imi este dor de el..plang uneori.El este plecat in Austria,in vacanta, si se intoarce doar pe 12 ianuarie[sambata].
Ce sa ii spun atunci?
Mi-a spus pe internet ca o sa ma viziteze.Nu mai am curaj sa ii spun ca il iubesc,pentru ca oricum nu il intereseaza.
Uneori imi vine sa strig ca il iubesc.

Nu stiu daca m-ati inteles sau nu, dar sper ca unii o sa ma ajute.
Fundita

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

De iubit, nu e greu. Il poti iubi pana vrei tu, dar nu-i cere acelasi lucru baiatului tau. Probabil ca esti si mica, dar faci destule prostioare, suficiente pentru ca un baiat cu putina minte, sa nu te bage in seama.

| Ycu a răspuns:

De unde stii ca nu vrea sa ii spui tu personal sentimentele tale? Realtiile prin intermediari sunt cele mai ridicole si nu functioneaza nicidoata, eu ca baiat chiar daca mi-ar placea o fata si mi-ar spune altcineva ca si ei ii place de mine nu i-as spune sentimentele mele, doar daca am vorbii fata in fata, trebuie sa ai o discutie serioasa cu el despre tot ce simti daca te va refuza iar e clar ca nu are sentimente decat de prietenie fata de tine, si trebuie sa ramaneti doar amici. Toate cele bune. tongue

Răspuns utilizator avertizat
| AndreiPiticu99 a răspuns:

Surioara si eu am aceiasi problema fata de care imi place nu vrea nikalt ceva decat sa fim amici si mie imi place de ia la nebunie. Iam spus ce sim pentru pentru ea. Dar a spus ca nu ma place ea ma vrea ca frate nimic mai mult. Nu stiu cum s-o cuceresc pliz help.

| xJustJuss a răspuns:

Hmm.O relatie complicata. Oricum el nu se mai vede cu nimeni. Deci nu poti sa ii zici din prima zi cand vine ca il iubesti, mai bine astepti o luna, 2 luni,il mai cunosti, mai mergeti prin parca, la o cafea, la mall, la un KFC, etc.Totusi ce va zice baiatul daca din prima zi ajuns acasa ii vei spune :"Auzi eu te iubesc".Ne ne happy.Mai bine astepti o vreme. Sper ca te-am ajutat!

| Bafana a răspuns:

Geloasă*

| Deni24 a răspuns:

Sincer eu cred ca are niste sentimente pentru tine nu vreau sa iti dau sperante cu acest baiat dar ar trebui sa vb cu el singer sa ii sp ca ai vrea sa vb acum sincer si sa ne sp sentimentele.Incearca!