| Fanee a întrebat:

big grin Chestia este ca sunt cu o fata de o luna. ea spune ca ma iubeste si eu simt la fel pentru ea ba chiar mai mult. dar in ultimul timp imi da cu "jet" ma evita si cand iesim nu prea vrea sa o tin in brate sau sa o sarut. Stam cu noptile la telefon si ne zicem orice. iar acum s-a introvertit dintr-o data. nu inteleg., sunt confuz sa fi facut eu ceva gresit? Eu sunt genul mai romantic si mai sentimental. cand am posibilitatea o surprind cu o floare sau cate o poezie de dragoste sau o iau in brate si o sarut mai aprins.
Sunt confuz pentru ca la telefon e deschisa cu mine iar cand suntem face to face e mai retrasa... nu este genul ei. si ma ingrijorez si nu mai pot sa dorm de ceva timp laughing Mi-e frica sa nu ne despartim. ea spune ca nu o sa faca niciodata asta. dar ma cam indoiesc.
ce sa fac? un sfat ceva... sa schimb ceva in comportamentul meu?
P. S: da da stiu ca e doar o luna si este echivalentul la o ploaie de vara durata relatiei. dar simt cum nu am mai simtit pana acum la o fata. va rooog help me!winking

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

In primul rand,discuta cu ea despre asta,e primul lucru pe care chiar TREBUIE sa-l faci.
Pe urma, va trebui sa ai grija de cateva aspecte.
Din cat vad, te-ai indragostit.Totdeauna omul indragostit e orb si surd si crede ca si celalalt simte exact la fel.
Ei,te informez ca nu e asa!
Exista fete care asteapta pana vad ca au obtinut dragostea ta,se simt pe deplin satisfacute de lucrul asta si nu mai au,pe urma,nici o curiozitate in legatura cu tine!
Deci,nu-ti mai spune tu toata inima,nu o mai asigura atat de mult ca o iubesti,mai termina cu florile si cu poeziile ca s-ar putea sa intri si tu in tagma "prea bine m-am purtat cu ea si nu merita"!
Daca vrei sa n-o pierzi,trebuie sa-i inciti interesul,DIN NOU,s-o faci iar curioasa in legatura cu tine!
Sa ai momente in care sa nu vrei sa discuti despre sentimente,sa nu-i spui decat foarte rar ca o iubesti,in asa fel incat sa nu fie prea sigura daca o iubesti sau nu.E un fel de dus scotian,o data ii arati exact ce simti,arati nebun de dragoste si e convinsa ca o iubesti,pentru ca in urmatoarea zi abia sa o privesti,abia sa-i vorbesti,ca si cum deodata ai ramas fara inima!
Ea va fi teribil de intrigata de acest comportament si va face tot posibilul sa recastige vechiul ei statut de "vesnic si sigur" iubita!
Deci,baga-ti mintile in cap si incepe sa gandesti, bine? Nu ajunge doar inima, iti trebuie si putina minte ca sa o pastrezi!
Mult noroc!

4 răspunsuri:
| butt3rfly16 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa ai o discutie deschisa la telefon cu ea legat de problema aceasta daca tot vorbiti atata si va spuneti orice.Cu siguranta undeva este o problema si nu o sa poti de unul singur sa o rezolvi de aceea intr-o relatie e nevoie de 2, asa ca nu mai sta pe ganduri si deschide subiectul, spune-i ce te macina si vezi daca dupa discutie se schimba sau ramane la fel.Baftawinking

| cupcake02 a răspuns:

Spune-i ce ai observat la comportamentul ei si ca poate avea incredere in tine s-o ajuti sa treaca peste anumite lucruri care o stingheresc atata. Se va simti mai bine daca va vedea ca te intereseaza cu adevarat de problemele ei.

| NoMoreRegrets a răspuns:

Imi suna cunoscut povestea laughing. Pai, first of all, fata tine la tine si nimic din ce face nu face cu rea intentie sau cu vreo intentie macar. happy Cauza? Cel mai probabil se comporta asa pentru ca o intereseaza ce spun altii cand va vad impreuna, sau pentru ca parintii ei nu sunt de acord. Vorbeste cu ea despre variantele astea 2. Poate sa ii fie rusine sa recunoasca si o sa te minta. Tot ce trebuie e sa comunici cat mai mult cu ea si iti vei da seama care este adevarata problema, pentru ca din cate ai spus nu pare sa fie vreo problema la tine. Bafta!

| ionatan a răspuns:

Mai baiete, asa sunt femeile, au nevoie timp si incredere,asa ca nu ai ce face las-o mai moale, dai ragaz si ai sa vezi ca vine ea la tine so atingi, pentru moment fi doar cel mai bun prieten si sfatuitor al ei, dar fara so atingi, ba chiar sa eviti subtil atingerile ei, sa ia dai impresia ca nu tear interesa decat amicitia ei... si ai sa vezi tu cum vine singurica pe drumul cel bun.