| Gamer2015 a întrebat:

Va salut, ma numesc Alex, am 18 ani si sunt genul de persoana mai retrasa de fel.
Doresc sa ies din acest spatiu introvertit in care ma aflu,as vrea sa cunosc oameni noi(de exemplu sa incep o discutie de imprietenire in spatiul virtual pana prin increderea persoanei, apoi chiar sa iesim undeva, sa pierdem ceva timp).
Exista persoane ce ar dori sa piarda ceva timp de dragul socializarii?

2 răspunsuri:
| DumitruS a răspuns:

Salut.

Pai vezi ce pasiuni/hobby-uri ai si incearca sa cauti pe Facebook grupuri de genul, sunt sanse mai mari sa gasesti acolo oameni cu care sa rezonezi mai bine.

Dar nu ai colegi/cunostinte/vecini/vecine cu care sa iesi?

Incearca si cartea asta, poate te ajuta sa fii mai sociabil:

http://bit.ly/2t3lOOh

| Gamer2015 explică (pentru DumitruS):

Colegii sunt foarte distanti fata de mine, de multe ori m-au exclus, iar rude in alte localitati ale tarii. Plus abia am terminat liceul luna asta