| deea_5245 a întrebat:

Sunt aproape 3 saptamani de cand m`am despartit de fostul... mi`m-a facut un alt prieten ca s apot trece peste.sa pot uita... dar cand sunt cu actualul am multe retineri.ma gandecs la fostul in orice clipa. mi-e dor de el si acumsad avea la status "love you" cred ca s`a impacat cu fosta care a stat 1 an jumatesad e groaznic. parca nu ma pot apropia de nici un baiat dka nu este elsad e atat de oribil. prietena mea ce amai buna mi-a zis ca sunt penibila.ca au trecut 2-3 saptamani d cand nu mai sunt cu el si tot continui cu faze din astea sunt penibila.ca n`a fost cine sthie ce relatia. de c efac as.a.pentru mine indiferent ca a fost 2 saptmanai. 2 saptamani a fost vis.sad nu ma intelge absolut deloc.ca-mi este greu... cum ma sfatuiti sa facsad

Răspuns Câştigător
| cooola a răspuns:

Pur si simplu, trebuie sa stai sa te agndesti singura care sunt motivele care va-ti despartit, si dupa ce analizezi tot, o sa intelegi, ca ce a fost a fost, a trecut...au fost 2 saptamani pe care nu o sa le uiti si o sa le ai mereu in suflet... dar pe ultimul loc...pentru k nu poti sa stai asa mereu, in 2, 3 luni o sa uiti complet...si ca sa nu iti mai faci rau cel mai bine ar fi sa ii dai ignor pe mess, daca lui nu ii pasa tie de ce sa iti pese, fii indiferanta, arata-i ca nu iti pasa, nu are rost sa te amagestisi sa suferi singura...si intr-o relatie o persoana nu poate iubi pentru 2...noi inseamna 2...nu 1... ai grija de tine,, pop:*

12 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Din punctul meu de vedere ai facut un pas inainte prin faptul ca ti-ai gasit alt prieten... Incearca sa il pastrezi pe fostul ca o amintire placuta si sa mergi mai departe... Inteleg ca a fost frumos si ti-a placut, dar nu mai e si probabil nu mai poate fi. daca te gandesti in continuare la el iti faci mai mult rau. Bucura-te de viata! Zambeste cat mai mult, distreaza-te... Vei vedea ca o sa fie bine. >big grin

| inna a răspuns:

Cred ca inca il placi sau pur si simplu esti geloasa ca s-a impacat cu fosta. Din moment ce tu ai alt prieten, nu inteleg de ce nu incerci sa-ti concetrezi atentia asupra relatiei cu el...sau nu-l placi indeajuns?

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Eu te inteleg...stii... uneori persoanele necunoscute sunt mult mai sincere decat persoanele apropiate... din N motive...
niciun baiat nu merita sa plangi pentru el.crede-ma ca iti zic din experientawinking...incearca sa uiti de el.iesi cu prietenii in oras... ocupa-ti timpul cu ceva care sa te distrezewinking

| tweety_8071 a răspuns:

Timpul vindeca ranile.stiu ca e oribil am trecut exact prin aceeasi faza. a trecut un an de atunci si tot nu l-am uitat pe fostul. oricat de greu ar fi si oricat ar dura trebuie sa incerci sa-l uiti.sa iesi cu prietenii sa te distrezi nu sta nici un moment singura fiindca atunci te gandesti mai mult la el, nu-ti da ocazia asta.cu timpul o sa-l uiti daca nu, macar o sa te resemnezisad.iti urez succes si numai binewinking

| tremuriciiuliana a răspuns:

Deea prietena greseste ca iti spune ca esti penibila de ce sa fi penibila ca te-ai indragostit de un baiat pe care nu il poti uita, dar nici tu nu faci bine ca ai legat un baiat de tine si in timp ce esti cu el te gandesti la fostul asta nu e bine, nu ai ales calea buna sa-l uiti pe fostul pentru ca il faci pe actualu sa sufere.

Te-as sfatui inloc sa-l ti pe acel baiat langa tine mai bine te-ai desparti de el si ai incerca sa-l uiti pe fostul in alt mod.Si eu am trecut prin asta poate ma crezi banala cum am reusit eu sa trec peste acel moment am citit foarte mult si ma ocupam foarte mult de scoala, iar seara intr-adevar plangeam mult dar adormeam plangand ascultand melodiile noastre bafta

| vika16 a răspuns:

Nu mai suferi kaci lacrimile tale nu le merita nimeni, zimbeste k orice ai face viata continua iar daca ai sa zimbesti si ai gindesti pozitiv totul iti va parea plin de culori, incearca sa uiti ce a fost... sau pate k el ink te iubeste si tie iti este skris "love you". ar fi bine sa va intilniti poate la o cafea si sa diskutati, poate totusi mai aveti o sansa sa fiti impreuna. ai 2 variante diferite k de l cer la pamint ce ti le-am dat dar tu decizi si nimeni in afara de tine nu stie ce se intimpla cu adevarat in inima ta.

| deea_5245 explică:

Zana.motivul a fost ca nu ma merita cica sunt perfecta... si nu crede ca merita o persoana ca mine. astea`z vorbe.motive de rahat

| madutz90 a răspuns:

Si eu am patit asa dupa ce m-am despartit de fostul(cu care am fost 1 an si 8 luni). Incepusem sa ma intalnesc cu alt baiat (actualul meu iubit) pentru a-l uita dar mereu faceam comparatii intre ei si imi era dor de ex-. Dar cu timpul mi-a trecut si acum sunt de 11 luni cu iubitu meu si ne intelegem destul de bine...Acu am inceput sa am iar semne de intrebare pentru ca exu- s-a despertit de fata cu care a stat dupa mine... e adevarat cand se spune ca prima dragoste nu se uita...sigh sad

| madutz90 a răspuns:

Despartit* scuzeblushing

| trisha a răspuns:

Nu ai nevoie de nimeni ca sa treci peste asa ca actualul nu prea isi ar rostul. Iar legat de fostul daca nu a fost sa fie inseamna ca te asteapta ceva mai bun. Zambeste iesi cu prietenii distreaza-te chiar daca atunci cand ajungi acasa iti vine sa plangi descarca-te dar incearca sa stai cat mai mult timp inconjurata de prieteni si totul de va rezolva cu timpul

| Walkirya a răspuns:

Pai te gandesti ca poate a stat cu tine ca sa treaca peste relatia cu fosta, ceva de genu` revenire.si daca a avut ocazia sa se impace cu fosta normal ca nu a stat pe ganduri.compara si tu o relatie de 2 saptamani cu o relatie de 1 an jumate. ia ghici ce iesetongue

| Absinth a răspuns:

Si el ce ti-a spus dupa 2 saptamani de vis...care a fost motivul? a plecat pur si simplu?