| anonim_4396 a întrebat:

Salut, daca am facut a doua partidă cu penisul "murdar" dar cu prezervativ schimbat exista riscul de sarcină? A fost prima oara, am ejaculat dupa vreo 2 minute iar la a2a partida a durat mult mai mult doar ca imi este cam teama sa nu existe riscul de sarcină.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul descris de tine, se poate afirma ca ''riscul'' sa se poata forma o sarcina nedorita este infima, practic imposibila, chiar si in cazul in care actul sexual a fost intretinut in una din cele 3-4 zile ale PERIOADEI FERTILE REALE a ciclului menstrual. Poti sa devii cu totul linistit si lipsit de orice ingrijorare mai ales in cazul/situatia in care actul sexual NU a fost intretinut in timpul zilelor perioadei fertile a ciclului menstrual. Multa sanatate!