| Roberrt21 a întrebat:

Salut, daca i-a venit ciclul in data de 3 luna aceasta si astazi i-a venit iar e normal? Pana luna trecuta ii venea in 10-11 acum e neregulat? E normal sa ii vina astazi daca i-a venit in 3?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

A fost intotdaeuna neregulat, doar ca nu ati tinut voi un calendar scris corect.
Notati-va datele de acum inainte ca sa vedeti cat de neregulat este. In cazul asta, folositi prezervativul al aboslut toate partidele de sex, ca sa nu riscati vreo sarcina.
Atata vrme cat are ciclul neregulat, este normal sa-i vina de cate ori vrea el pe luna.

| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca ciclul menstrual anterior a avut lungimea de 26 de zile (03.01 - 28.01 = 26 zile), inseamna ca se incadreaza in lungimea apreciata ca reprezinta normalitatea in aceasta privinta. Insa de aceasta data lungimea ciclului ca numar de zile probabil a fost mai scurta comparativ cu ciclurile menstruale antrerioare, din cauza unei dereglari hormonale. Fiindca nu ai precizat care este de fapt tipul si caracteristica de ansamblu a ciclului in general, raspunsul oferit este singura explicatia pertinenta in acest caz. Multa sanatate!

| Roberrt21 explică (pentru corbulalbrosu):

Pai pana in decembrie inclusiv decembrie ii venea in data de 10-11 iar in ianuarie i-a venit in data de 3, si astazi i-a venit din nou, e normal?

| Emilian65 a răspuns:

Da, este normal.

| Andreeush a răspuns:

Da.
Nu e nimic anormal, are un ciclu neregulat.