| anonimanonim2013 a întrebat:

Luna trecuta in data de 7 am facut un avort (primul din viata mea). Luna aceasta mi-a venit ciclul in data de 8. La inceput imi venea foarte putin, iar acum dupa o saptamana a inceput sa imi vina foarte foarte tare si a inceput sa ma doara spatele. Este normal? Ce ar trebui sa fac? (O sa ma duc si la un control zilele astea, dar vi se pare normal?).

Răspuns Câştigător
| Edeline a răspuns:

Eu am avut la fel sa stii.m-am si dereglat pentru o perioada buna de timp.am fost o luna in continuu pe ciclu, avand scurgeri ft abundente sau ft putine. oricum iti doresc multa sanatate si putere sa poti sa treci peste! un avort nu este un lucru placut..eu l-am facut acum un an si tot sufar dupa acel bebe...te pup!:*

| anonimanonim2013 explică (pentru Edeline):

Mersi frumos pentru sustinere. Voi restul toti vorbiti dar era mai bine sa il fac si sa moara de foame pentru ca nu imi permit? Sexul este ceva normal si nu o sa ma opresc pentru ca odata s-a intamplat asa. Nu inteleg de ce criticati voi repede si "pedepsiti"? Sarcina nu era avansata, si da, am constiinta incarcata, dar decat sa iasa un copil cu probleme sau sa nu il pot creste (corpul meu nu era pregatit pentru o sarcina) mai bine asa! El si Dumnezeu o sa ma ierte, pentru ca eu consider ca am facut alegerea potrivita. Si intrebarea a fost alta, nu una la care sa dati astfel de raspunsuri. Daca nu ati fost pusi in situatie mai bine taceti din gura!

| SatanLovesYou a răspuns (pentru anonimanonim2013):

Faptul este consumat. Ce? Crezi ca daca bagi scuze de genul "am constiinta incarcata" sau "s-a intamplat o data din greseala" o sa-i fie cuiva mila de tine? Daca "sexul este ceva normal" si nu o sa te opresti din a practica, am acelasi raspuns pentru tine: "pentru persoane ca tine ar trebui interzis sexul".
Dumnezeu o sa te ierte? Nu mai spune! Sper ca prostia va fi pedepsita cumva.
"Daca nu ati fost pusi in situatie mai bine taceti din gura!"
Hmm~ Daca nu esti "chinuita" asa putin nu o sa-ti inveti lectia...si se vede.
"Voi restul toti vorbiti dar era mai bine sa il fac si sa moara de foame pentru ca nu imi permit?"
Cu ocazia asta ai fi putut sa te lovesti de realitate si sa muncesti, sa faci cumva bani. Ma indoiesc ca daca ai fi sustinut bugetul familiei cumva nu s-ar fi putut avea grija de acel copil.
Daca stau sa ma gandesc mai bine...acel copil nu ar fi avut parte de o educatie prea stralucita din partea ta si a familiei daca s-a ajuns la "avort".De ce ma deranjeaza avortul? Deoarece e un alt rezultat al prostiei umane - care n-are limite.
Acum, dupa atatea reprosuri... uite o dedicatie:
http://cmi.memecdn.com/788/445788.jpg
Inca ceva, cuvantul "responsabilitate" iti spune ceva? Gandeste-te la acest cuvant magic cand mai faci sex. Si nu numai.

12 răspunsuri:
| ghiolbitza a răspuns:

Poate ai ucis persoana care ava sa vindece cancerul...sau pe urmatorul Freddy Mercury sau Ghandi...corpul tau te va pedepsi pentru asta.

| neutrino a răspuns:

Totul ce ti se intampla tie la varsta pe care o ai, nu este normal.

| anonimanonim2013 explică (pentru neutrino):

Stiu ca nu este normal dar asa a fost sa fie. Nu imi permit sa cresc un copil si nici eu nu sunt mandra de ce am facut si sufar pentru asta in fiecare zi, dar decat sa il fac si sa imi bat joc de el mai bine asa. In plus, am folosit metode de precautie si pastila de a doua zi, insa fara rezultat.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru anonimanonim2013):

De ce face ti sex dacă nu sînte ti instare să vă asumati responsabilitatea unui copil? Acum cum vei trăii cu constiinta incărcată că ai omorît un copil, si stai că poate vine altul că doar nu te opresti din făcut sex.

| anonimanonim2013 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Dar tu cine te crezi sa ma judeci? O stai, tu nu ai fost in aceasta situatie ca tu nu trebuie sa porti o sarcina sau sa cresti un copil la 17 ani. I se putea intampla oricui, acum ce vrei sa nu mai fac sex ca s-a intamplat odata asa? Crezi ca eu sunt fericita ca am ajuns aici? Ce vroiai, sa il nasc si sa imi bat joc de el ca nu am un venit din care sa il cresc? Eu am prevenit o sarcina cat am putut, dar s-a intamplat si asta este! Fapta este consumata! Data viitoare nu mai judeca fara sa fi pus in situatie.

| SatanLovesYou a răspuns (pentru anonimanonim2013):

Si cine te pune sa faci sex de la varsta asta? Pentru persoanele ca tine ar trebui sa fie interzis sexul.

| SunnyDay88 a răspuns:

Fiecare organism reactioneaza diferit.
nu e f bine ca dupa o saptamana inca sangerezi dar nici de speriat nu e inca. mergi la un medic si o sa-ti dea ceva ca sa se opreasca scurgerea.

| Ivanovicius a răspuns:

Felicitari, ai omorat un copil.

| Cookie96 a răspuns:

Eu cred ca inca mai e inca ranit uterul si poate de aceea ai si menstruatie abundenta, cel mai bine ar fi sa te duci la un control sa nu cumva sa ai vreo fisura de la chiuretaj

| anonimanonim2013 explică (pentru Cookie96):

Sincer nu stiu daca mai este foarte ranit deoarece am urmat un tratament de medicamente (ovule) pentru vindecarea uterului.