| anonim_4396 a întrebat:

Daca mi-a iesi media 9 pe primul semestru la o materia, iar pe al 2-lea imi iese 4, raman corigent? sau se calculeaza media pe ambele semestre?

11 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Nu ramai. Ramaneai daca avea 4 pe amble, e sau 4 si 5.
Dar asa fa media, si daca iese peste sau egala cu 5(si iese) nu ai cum sa ramai. Nici cu 6 nu ramai.

| Millanteria a răspuns:

Nu, nu ramai coriget.
Media anuala se calculeaza dupa cele doua semestre. Media semestriala de pe primul semestru + media semestriala de pe al 2-lea semestru impartit la 2. In cazul tau: 9+4=11; 11:2=5.5! Ai trecut cu 5.5!

| AshWorld a răspuns:

Cum ai reusit tu performanta de a regresa atat de semnificativ de la 9 la 4? Sa inteleg ca pe primul semestru aveai note doar din copiat/soptit?

| ZOB a răspuns:

Nu, nu ramai, iti iese 6 si ceva happy

| Cadillac a răspuns:

Nu nu ramai corigent.Se face media anuala intre cele doua semestre(9 si4)iar daca acea medie este sub5 ramai corigenta.In cazul tau nu e valabil deoarece iti iese 6.50

| emaemma a răspuns:

Nu ramai. se calculeaza media pe ambele sem. happy

| pisii11 a răspuns:

Nu! media ta va fi 6.50! pentru ca 9+4=13 si 13:2=6.5

| xshop a răspuns:

Media pe primul + media pe al doilea = x

x/2 = media ta pe an

adica 9+4 = 11/2 = 5.5 (ai trecut felicitari)

| ZOB a răspuns (pentru xshop):

Cu cine ai facut tu matematica? Cu femeia de servici. 9+4 = 11? laughing

| EliiSupraDozaDeVise a răspuns:

Nu ramai corigent pentru ca se calculeaza pe ambele semestre. sper ca ti-am fost de ajutor

| nikolai15 a răspuns:

Depinde de prof