| RoninKuzuri a întrebat:

Daca sangerezi dupa actul sexual, poti pierde sarcina?

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Chiar si cea mai slaba/nesemnificativa sangerare vaginala, care apare in urma unui act sexual intretinut in perioada in care exista o sarcina instalata in uter, trebuie avut in vedere si tratat cu atentie maxima fiindca se considera ca poate sa reprezinte semnalul de alarma care este transmis de un posibil/iminent avort spontan. Din acest motiv, consultatia ginecologica devine absolut obligatorie. Sanatate!

| RoninKuzuri explică (pentru corbulalbrosu):

Si daca de exemplu sangerarea a venit imediat dupa ejacularea in ea?

| AliGab a răspuns (pentru RoninKuzuri):

Corbulalbatrosu ti-a raspuns cat a putut de detaliat...concluzia: fuguta la doctorul ginecolog si abstinenta pana la sfatul medicului. Sanatate si sarcina usoara

| Marbella188 a răspuns:

Depinde cat de mult sangerezi. Consulta un medic