| onetwothree a întrebat:

(dau funda) Atunci cand iubesti nu iti doresti sa petreci 24h/24 cu aceea persoana? Sa simti ca fara ea viata nu ar mai avea rost si ca reprezinta totul pentru tine? Sa ii demonstrezi ca nu ai rezista fara ea?

Răspuns Câştigător
| condru a răspuns:

Ba da
e o senzatie de nedescris si ai vrea sa fi cu acea persoana 24 din 24, dar si sa fii tot timpul cu persoana care o iubesti nu este bine, deorece o sa mearga totul bine o perioada si dupa o sa se sature sau tu o sa te saturi de ea, e mai bine daca o iei moale cateva ore pe zi si sa o faci si putin geloasa si sa o lasi sa descopere singura multe lucruri frumoase despre tini, nu e bine sa ii oferi totul pe dea gata...

| onetwothree explică (pentru condru):

Dar daca esti cu o persoana de 2 ani si la inceput isi dorea sa stea cu tine mereu, dar acum spune ca nu vrea ca eu sa stiu ca el nu rezista fara mine?

9 răspunsuri:
| DeeaMarry a răspuns:

Ba da!
Dar lucrurile nu stau mereu asa, pentru ca viata nu inseamna numai fericire.

| Psihologul a răspuns:

Nu. Fiecare isi manifesta iubirea in felul sau diferit. Depinde de persoana. Multi fac cum ai spus tu, poate altii sunt altfel. Tine minte asta, cand vine vorba de iubire nu suntem toti la fel.

| Rebecca009 a răspuns:

Nu chiar 24 din 24, dupa aceea cand mai am timp sa-i toc banii?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba da! Cel mai frumos sentiment e acela cand il/o vezi, simti ca toti fluturii din lume s`au hotarat sa vina la tine in stomac! Si cand te pui in pat, primul tau gand e despre el/ea.
Incearca sa-i demonstrezi, fa ceva nebuneste[dar nu foarte] si arat`i ca o iubesti si ca pentru ea ai face minuni, fi langa ea cand are nevoie, da`i sfaturi ca si cum ai fi sora sa..pe mine, ca fata, asa m`ar impresiona un baiat.
Bafta:*

| AllysaDeea a răspuns:

Cata dr ai...:*

| gabby269 a răspuns:

Asta simti cand iubesti nebuneste, dar dupa o perioada asta devine o obsesie..ai grija sa nu ajungi in punctul asta, nu merge atat de departe si sa renunti la orice pentru respectiva persoana.Si inca o chestie, e ok sa depinzi de persoana respectiva DAR fara sa stie si ea, pentru ca dupa un timp ar putea profita de faptul ca tu depinzi atat de ea si ca nu poti sta fara ea.Fi atent/a si calca cu grija, nu te arunca in fata cu totul pentru ca nu stii ce urmeaza si o sa te ranesti singur.Mult succes si bucura`te de iubire, ca e frumos sa iubesti:*

| Gigi-Laurentiu_Togoe_1967 a răspuns:

Da aici ai perfecta dreptate, dar nici sa o sufoci prea mult cu iubirea ta.

| Ovidium25 a răspuns:

Daca esti un pic mai misterios o sa vrea sa descopere totul despre tine. dar daca ii oferi totul pe tava exista posibilitatea sa nu mai fie interesata in scurt timp de ceea ce ii poti oferii tu.