| onetwothree a întrebat:

(dau funda big grin)
As avea nevoie de un sfat sau parere. Eu sunt cu prietenul meu de un an si ceva, relatie la distanta.Pana acum ne intelegeam perfect si totul era perfect, si il iubesc si stiu ca si el ma mai iubeste, dar a intervenit o problema in relatia noastra. Trebuia sa ne intalnim acum de curand, dar pana la urma n-am reusit sa ne mai vedem. Trebuia sa merg cu o prietena intr-un oras, iar el trebuia sa vina tot cu cineva. Aceea prietena nu a mai putut sa vina, iar eu cum inca nu am permis de conducere si sunt minora nu aveam cum sa merg. De atunci el a inceput sa se poarte foarte foarte foarte urat cu mine, ca si cum m-ar considera pe mine vinovata ca aceea prietena nu a mai reusit sa vina cu mine.Am incercat sa aflu de ce se poarta asa, dar nici el nu stie. Ma neglija si ma respingea. Aseara i-am spus ca mai bine nu vorbim o perioada cat isi revine el. Era clar ca avea nevoie de timp in care sa stea singur. Azi m-a cautat, mi-a scris mesaje, am vorbit la telefon, si mi-a zis ca sa il las pana maine, ca are nevoie de timp sa faca activitati ce ii fac placere, iar maine vom discuta problema. Dar intrebarea mea este, am gresit undeva sau ar trebui sa am rabdare?

Răspuns Câştigător
| Alissya_4251 a răspuns:

Prietenul tau a fost mai degraba dezamagit de faptul ca nu ai venit sa va vedeti decat suparatwinking Probabil ca el se gandeste ca ai avut de facut ceva mai important sau mai interesant pentru tine, decat sa te vezi cu el. Acum incearca sa se convinga de adevar. Tu ar fi trebuit sa iti respecti promisiunea, dar cum ai spus si tu a fost ceva involuntar. Pana la urma nu este vina ta ca nu ai mai merswinking Ideea e sa-i explici prietenului tau care a fost situatia. El chiar daca nu iti spune, comportamentul lui arata ca s`a simtit neglijat. Faptul ca ti-a dat mesaje, ati vorbit, te-a cautat arata ca el este interesat de tine si a fost doar o neintelegere pe care mai devreme sau mai tarziu el o va trece cu vederea.
Mult succes!:*

1 răspuns:
| aliybella a răspuns:

Parerea mea este sa ai rabdare, baietii sunt foarte impulsivi si tind sa dea vina pe oricine pentru a se simti bine. lasa-l sa isi revina si o sa te caute el daca te iubeste. eu sincer nu cred in relatiile la distanta dar poate o sa mearga a ta, mult succeswinking