| anonim_4396 a întrebat:

De aproximativ 2 saptamani ma doare, ma ustura destul de tare atunci cand imi decalotez penisul. Nu am mai intretinut relatii sexuale din ianuarie si totusi cand vreau sa imi spal penisul si il decalotez ma doare foarte tare. Nu as vrea sa ma duc la medic doar pentru atat, as vrea o recomandare de crema, unguent ceva sa imi treava acea usturime. Nu are cum sa fie o boala deoarece si ea si eu ne-am facut analizele, banuiesc ca este ceva trecator dar vreau sa fac ceva in acest sens.Va multumesc.

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu are cum sa fie ceva trecator, daca era ceva trecator disparea in maxim 2-3 zile. Nu e deloc ceva simplu, e neaparata nevoie sa ajungi la medic. Chiar daca v-ati facut analizele, e posibil sa fi gresit laboratorul sau sa fi fost in perioada de incubatie a unei boli care sa fi aparut ulterior. Urgent la dermatovenerolog si tu si partenera

6 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Bai cu ceai de musetel.

| Castiel a răspuns:

Ceai-ul de musetel este un remediu vechi, dar incearca sa folosest isi crema de galbenele (un unele situati merge dar nu stiu in a ta nu sunt sigur) cel mai bine este sa nu te increzi in sfatul nostru si sa te duci la doctor! cum a zis katy NU ESTE DE GLUMIT! cat mai repede atat mai bine

| katy a răspuns:

Poate te-ai iritat sau poate ai luat un microb nu neaparat de la ea.ti-as sugera totusi sa te duci la medic.nu e de gluma cu partea aia tongue cand patesti ceva sa stai asa, nici nu ti-as sugera sa iei ce spune gura lumii un urolog stie cel mai bine

| Narfundo a răspuns:

Incearca sa te speli mai mult acolo. poate ai o boala ceva.Du-te la medic, nu trebuie sa iti fie rusine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Du-te la farmacie si intreaba acolo, sa nu-ti fie rusine sa intrebi, oamenii vin la farmacie cu intrebari foarte dubioase, si farmacistele sunt obisnuite, dar du-te totusi la medic, vrei sa se complice si sa ai nevoie de vreo operatie? stii ca te-ar ajunge vreo 900-1000 RON (9-10 milioane) o operatie, iar o crema aplicata din timp ar fi maxim 30 RON

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multumesc tuturor pentru raspunsuri. S-a rezolvat problema, am uitat sa prezizez ca nu aveam ata rupta desi am intretinut mai contacte sexuale iar acum s-a hotarat sa "cedeze" de acolo a venit si aceasta problema. Totul este ok acum happy Multumesc.