| pnmvital a întrebat:

de cateva luni incoace am cunoscut o fata din liceu . am idul ei , vorbim pe mes. foarte mult. si i-am spus ca m-am indragostit de ea . dar problema e ca ea are iubit. si la inceput am observat ca si ea se dadea la mine. spunea ca vrea sa o sarut , vroia sa iesim intr-un bar la un suc. chestii din astea. dar de vreo luna incoace , nu se mai poarta asa. si daca ai spun ca o iubesc si tin la ea spune ca nu e bine ce simt pentru ea. eu nu stiu ce sa mai inteleg. ce sa fac.

2 răspunsuri:
| LeontinAndrei a răspuns:

Daca este genul de persoana, sa zic asa "cu toane", atunci o sa ai de multe surprize din partea ei. In cazul in care nu e acel gen de persoana, este posibil sa fi intervenit altceva sau altcineva la mijloc si asta poate fi motivul schimbarii atitudinii ei fata de tine. Sunt multe posibilitati, insa tu trebuie sa vezi exact ce vrea ea. Nu o intreba pentru ca de cele mai multe ori oamenii au tendinta de a minti in situatii de acest gen.

| BLeur a răspuns:

Şi-a dat seama că are prieten. dacă vroia să fie cu tine împreuna renunţa la acel băiat, nu a renunţat şi a renunţat la tine...şi acum ţine doar la acel băiat, şi-a dat seama că îl va răni pe acel băiat dacă l-ar fi părăsi.