| dulse a întrebat:

Si mie si prietenei mele ne place de acelasi baiat si el stie. Ea este impreuna cu el acum chiar daca stia ca si mie imi place de el dar n-am vrut sa fiu impreuna cu el pentru ca el a zis ca ne place pe amandoua. Cand ea nu este cu noi el se poarta frumos si se da la mine si cand ea este el imi vb urat. Dc credeti ca face asta? ( ca sa vad daca e gelos m-am pus cu un alt baiat la misto si cand eu vroiam sa fiu singura cu baiatul ala el tot venea dupa noi pentru ca nu vroia sa ne lase sa ne sarutam si dupa ce ne-am sarutat el ma tot intreba daca este adevarat ) azi prietena mea nu a stat cu noi deci azi el sa purtat frumos... dc credeti ca nu vroia sa ma lase sa ma sarut cu baiatul ala?

4 răspunsuri:
| loveplus a răspuns:

Cea mai mare greseala pe care poate sa o faca 2 prietene este sa ii spuna unui baiat ca ii plac de el. Cea mai simpla metoda de a lamuri lucrurile este sa il intrebi pe cine alege. Nu te implica prea mult.

| dulse explică (pentru loveplus):

Eu cred ca a ales deja daca este impreuna cu ea ...crezi ca ar fi mai bine sa nu mai vb cu niciunul?

| loveplus a răspuns (pentru dulse):

Incearca sa nu mai vb cu el si atat timp cat aman2 sunt impreuna incearca sa-i eviti cat de mult posibil, cat despre prietena ta eu zic ca nu are rost sa strici o relatie de prietenie pentru un baiat...

| dani12 a răspuns:

Dupa parerea mea cred ca acel baiat te place dar nu vrea sa se desparta de actuala iubita de aceea cand e cu ea se poarta urat cu tine iar cand nu e ea incearca sa iti arate ca te place si poate ca de aceea nu a vrut sa te saruti cu altul