| Ionutelson a întrebat:

Salut, de curand m-am informat despre fimoza si eram foarte speriat ca imi trebuie interventia chirurgicala, mai pe scurt operatia numita "circumcizie", dupa ce am citit putin cineva a dat un sfat ca atunci cand sunt in apa si muschii sunt relaxati, ar trebui sa incerc sa decalotez usor penisul in stare flasca, zis si facut, am reusit fara nici o durere, nu am simtit nimic, ba chiar am curatat acolo inauntru putin. Ramanand in minte cu ideea ca, chiar daca am reusit asta in stare flasca tot este posibil sa am fimoza, asa ca in stare erecta am incercat sa decalotez penisul la maxim, cata panica era pe mine, insa, am reusit sa fac asta in mai putin de 10 secunde, nu am tras tare, nu am simtit nici o durere si am reusit, totusi, cand am decalotat capul penisului in stare erecta, penisul a inceput usor usor sa intre in stare flasca, sau mi-s-a parut din cauza ca, capul era pe afara, in regula, acum am o singura temere:
Chiar daca am reusit asta, cred ca am scapat de sansele de fimoza totusi, insa, penisul nu ramane asa si cand intra in stare erecta, capul nu se decaloteaza singur, deci, este vreo problema?
Mentionez ca am varsta de 14 ani, si sunt virgin.
De altfel, sper sa nu primesc raspunsuri gen: du-te la medic, stie el mai multe sau ceva de genul: ai fimoza, du-te fai circumcizie. Va multumesc.

2 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

S-ar putea sa se rezolve de la sine, nu cred ca e cazul sa te sperii, mai ai rabdare si mai fa incercari ca cele expuse aici si poate scapi interventie chirurgicala

| Ionutelson explică (pentru Felys):

Problema este ca eu nici nu mai pun cazul de interventie chirurgicala, din cate stiam eu, fimoza este doar atunci cand nu poti decalota in stare erecta, s-ar putea sa ma insel.