| WalKGhosT a întrebat:

Salut, de curand mi-am facut curaj si am invitat fata de care imi place in oras. Faza e ca sunt la prima intalnire si nu prea stiu ce trebuie sa fac despre ce sa vorbesc cu ea si am emotii, ea stie ca o plac dar eu nu stiu asa ca imi este putin frica! Ce sfaturi imi puteti da? Cum imi pot da seama daca ma place? Cum sa nu ma fac de ras in fata ei si cum pot scapa de aceasta "teama"? Dau fundita.

Răspuns Câştigător
| ignore a răspuns:

Pai vorbele o sa iti vina pe parcurs las-o si pe ea sa vorbeasca.nu te gandi ca te faci de ras glumeste fi tuh gandeste ca daca o sa urmeze si alte intalniri nu trebuie sa fi stresat trebuie sa fi asa cum esti cu prieteni sa te cunoasca exact cum esti ca chiar dca te dai acum altcumva pana l urma tot o sa vada cum esti cu adevarat. Iar semnele ca te place ar putea fi : sa stea apr de tine, sa te asculte, sa se inroseasca, vezi daca se simte bine.

3 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Lasa teama si lasa-te cuprind de iubiretongue

| LifeIsAJoke a răspuns:

Daca a acceptat inseamna ca te place. Logic nu?

| WalKGhosT explică:

Nu a acceptat pe moment atunci mi-a spus ca nu stie si sa o las sa se gandeasca iar a doua zi a acceptat direct si ma cam pune pe ganduri.