| anonim_4396 a întrebat:

Salut, deci acum 2 luni am intalnit o fata, am aflat ca ma place, si dupa am fost impreuna totul perfect, se purta frumos cu mine si eu la fel si dupa ceva timp era mai rece si eu ma purtam si mai frumos si ea tot mai rece, pana cand intr.o seara pe whats app vorbeam cu ea si voia sa se uite la un film si am lasat-o si a spus ca imi lasa mesaj dupa, dupa era on da nu mi-a lasat in fine am ignorat i-am lasat mesajul de noapte buna il vazuse si nu raspundea si aflasem ca in timpu ala vorbea cu altu si m-am suparat si ea s-a suparat ca nu o las sa vorbeasca cu altu da cu el vorbea mai mult decat cu mine si dupa s-a despartit de mine ca iubire cu sila nu se poate, dar nu ii gresisem cu nimic, ce sa mai inteleg?

6 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Primul semnal de alarma trebuia sa-ti sune in momentul in care ea a inceput sa fie mai rece, fara ca tu sa ai vreo vina.
Din ce ai postat aici, inteleg ca fata are doar curiozitati, nu sentimente.
I-a starnit curiozitatea persoana ta, s-a lamurit si a trecut la urmatorul care i-a trezit curiozitatea si de la el va trece la urmatorul...si asa mai departe.
E o fata imatura care iubeste dragostea,nu omul,ei i-a placut doar senzatia ca e indragostita de tine,entuziasmul inceputului si cum i s-au terminat "fluturii din stomac",a alergat sa-i caute la altcineva,fara s-o intereseze persoana ta...
Daca o interesai,ramanea langa tine si se straduia sa pastreze nivelul de afectiune,ba chiar sa-l transforme in ceva mai puternic intre voi doi.
Deocamdata,din superficialitate,te-a ranit, cauta sa depasesti momentul asta, oricat de greu ti-ar fi.
Si cand vei intalni o alta fata "curioasa", fii putin mai retinut, pastreaza putin suspans in marturisirile tale... poate are suflet si ramane!
happy

| stef87 a răspuns:

Trebuie sa intelegi ca atunci cand intalnesti pe cineva nu esti automat intr-o relatie serioasa daca iti zambeste sau te trateaza frumos.
Trebuie sa te astepti la orice din partea oricui, chiar si unei persoane care o cunosti de ani. Te poate abandona in favoarea alteia instant din x motive. Dar o persoana care nu avea nimic stabil cu tine, care doar te facea sa-ti imaginezi cate si mai cate?
Iar certurile astea pe baza neatentiei acordate fix in anumite momente, "raporturile" telefonice neacordate pe o zi...sunt niste copilarii. Sunt alte lucruri mult mai importante de care ne atarna viata!
Asta e, poate ai sperat mai mult decat iti putea oferi sau pur si simplu a aparut concurenta. Cum ai spus si tu, dragoste cu sila nu se poate, asa viata merge mai departe!

| RAY a răspuns:

A facut misto de tine ce sa spun altceva, cine te pune sa crezi in vorbe? ai vazut faptele ei la ce te asteptai altceva? aia te-a inselat de mult timp fi fara griji

Răspuns utilizator avertizat
| sweettyyyy a răspuns:

Ca sa atragi o persoana mai tare linga tine,poarta-te de la inceput dragut cu ea,apoi putin mai rece, dar sa fie si momente si frumoase intre voi, asa e la toti, cu cit mai distant te porti cu atit mai mult se atrage de tine! O spun din propria experienta! cind te porti prea frumos, se c*ca in suflet!

| AdelaD a răspuns:

Ce?! S-a suparat ca nu ai lasat-o sa vorbeasca cu altul?! Pai statea cu tine sau cu ala? Ai fost prea bun cu ea si te-a luat de prost! O sa regrete mai tarziu, stai linistit! Si era normal ca daca s-a racit fata de tine e ceva la mijloc! Urat din partea ei! Tu mergi mai departe, nu are rost sa te mai gandesti la una ca aia, nu merita! Bafta!winking