| B3R34DY a întrebat:

Salut! Deci e nebunie totală! Imi place de o fosta colega inca din clasa a 12 a! Si stiu ca nu am sanse la ea! Cand ne intalneam in oras sau in alta locație, imi vorbea foarte frumos si parea încântată sa ma vada, însă pe messenger, daca ii dădeam mesaj, imi dădea seen sau nu vedea mesajul deloc! După ce termin clasa a 12 a ii dau mesaj ca imi pare bine ca am fost colegi, iar atunci mi-a răspuns ca si ei. La începutul vacanței de vară am început să o uit, treptat, cu greu, fiindcă stiam ca nu va iesi asa cum mi-aș dori! Cand ne-am intalnit in septembrie accidental la o cafenea, m-a imbratisat si m-a întrebat ce mai fac si de astea, însă pe un ton mieros si de parca i-ar pasa de mine asa de mult! Insa in online daca as vrea sa ii dau mesaj, sigur voi lua seen! Cand eram in clasa, abia mai vorbeam cu ea! Chestia e ca si eu sunt cam rusinos si mi-e teama de o posibila respingere! Voi ce parere aveti despre asta? Tin sa mentionez ca e o super fata, din toate punctele de vedere, însă parca am standarde prea mari la fete!
Astept parerea voastra! Va pup!
P.S. Sper ca am ales categoria corespunzătoare!

Răspuns Apreciat de Editori
| Xpressurself a răspuns:

Intreaba-te ce fel de viata vrei sa ai pentru ca asa cum te obisnuiesti sa fii in tinerete asa vei tinde sa ramai in linii mari. Daca nu ai curaj sa ii spui unei fete ce simti pentru ea cum crezi ca te vei purta in viata cu alte fete? Daca crezi ca te vor "agata" ele poti astepta mult si bine. Bine, te ajuta fetele cat pot, vezi si tu... un ton mieros, o imbratisare... dar profita de moment si spune-i ce simti sau macar ceva de genul " ma simt bine cu tine, hai sa ne vedem si maine pentru ca imi place sa fiu cu tine, ba chiar imi place de tine." Etc.
E asa de usor acum cu atata tehnologie, pe vremea mea trebuia sa mergi la usa fetei sa o chemi in oras. Daca nu era cu tine in scoala si nu stiai daca o sa o mai vezi. Nu stiai cine deschide usa. Poate tata ei sau un frate nervos. Tu poti sa ii dai un telefon si sa spui" hei ce mai faci, vrei sa iesim sa ne plimbam, nu ne-am vazut de ceva vreme."
Atata vreme cat esti constient de posibilitatile pe care le ai sansele sunt de partea ta. As spune ca e bine sa faci sport: handbal, judo, karate. Important e sa fii intr-o echipa. Cat despre fata... asuma-ti si tu niste riscuri daca vrei sa ai succes sau macar sa ai sansa sa inveti chiar si din greseli. Pana nu ai curajul sa o pierzi daca nu simte la fel ca si tine garantat prietena ta va fi una imaginara, nu cea de care vorbesti.
Alege pe care o vrei.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ia-ti inima in dinti si invit-o la o cafea!
Este evident ca te place, dupa gesturl facut cand v-ati revazut.
Nu mai pierde timpul, ca ti-o ia altul!

| gogugogugogu a răspuns:

Hmm, ciudat comportamentul ei, ceva imi spune ca esti doar o optiune pentru ea.