| vladutzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz a întrebat:

Salut, deci, eu iubesc o fata si ea ma iubeste (simt asta) dar nu vrea sa fim impreuna. Cand m-am cunoscut cu ea, ea deja avea prieten(pe care inca il are) doar ca el e plecat din tata si vine o data la 4-5 luni acasa. La inceput eram niste buni prieteni si usor usor am in inceput sa ma indragostesc de ea si ea de mine. Apoi am devenit ca frati si eu i-am luat locul fratelui ei care a murit undeva cu 4 luni inainte sa o cunosc eu pe ea si il chema la fel ca mine doar ca era cu un an mai mic. Si nu stiu ce sa mai fac, ne sarutam ne ajutam unul pe altul am trecut prin multe greutati cu ea, si deaja a trecut jumatate de an de cand o astept. Si cand o intreb daca vom fi impreuna imi spune mereu ca vom fi peste ceva timp si cand ii spun de prietenul ei deja se taie filmul si nu vrea sa mai vorbim despre asta imi spune ceva de genul: "hai sa schimbam subiectul" sau "nu vreau sa vorbesc despre asta" si nu stiu ce sa mai fac o iubesc si asa face absolut tot pentru ea si ea ar face la fel dar nu pot sa stau cu ea asa dar nici fara ea nu pot sa rezist... Avem o oarecum diferenta de varsta de 3 ani adica ea e mi mare au am 16 si ea 19. Sa nu au chestii de genul ca "ca esti copil" sau ceva, gandesc foarte matur la varsta mea si ea este de asemenea la fel dar nici o data nu s-o pus problema intre noi. Deci ce credti ca ar trebui sa fac? Dau funda

Răspuns Câştigător
| WaterDrop a răspuns:

Probabil sta cu el din interes, iar cu tine din iubire pentru ca nu ii poti oferi altceva. Trebuie sa constientizeze singura ce-si doreste mai mult sau asteapta sa-si atinga un scop anume. Nu ai ce sa faci, decat sa astepti momentan sau sa te desparti de ea definitiv, pentru ca daca ii vei impune sa faca una, o vei pierde de tot cel mai probabil. Deci tu stii ce-ti doresti si daca esti capabil sa treci peste o dezamagire.

| vladutzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz explică (pentru WaterDrop):

Nu sta din interes nu este genul crede-ma, dar la chestia cu scopul pare plauzibil. Si daca nu pot sta fara ea... o sa mai astept o perioada. Multumesc de ajutor!

| WaterDrop a răspuns (pentru vladutzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz):

Ai fi surprins cat de greu ajungi sa cunosti o persoana cu adevarat, doar zic sa nu-ti ridici asteptarile asa de mult.

9 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Frate tu esti doar unealta ei sexuala cat lipseste seful ei, comportate ca atare si lasa iubirea distreaza-te cat mai poti timpul **** trece

| LoveSleep a răspuns:

Nu simte nimic pentru tine. Tu îi umpli doar golul pe care i-l lasă tipul plecat în străinătate. Asta nu înseamnă nimic.

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Pai trebuie sa ii pui clar problema,, now or never,,. Ea te duce cu zaharelul pana se intoarce prietenul si va scapa de tine. Oricum, nu e deloc ok sa te bagi in relatia lor si daca afla tipul iti va rupe picioarele. Gaseste una libera si mai apropiata de varsta ta.

| vladutzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz explică (pentru FABULOSUL6000):

Da nu m-am bagat nu am vrut sa intru in jocul asta...Am inceput sa o iubesc involuntar. Intre noi mai mult de cat iubire e si o intelegere ca intre frati.

| vladutzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz explică (pentru FABULOSUL6000):

Si prietenul ei a mai fost odata acasa pana acum si nu a incercat sa scape...Nu stiu frate ce sa mai fac ma termina.

| lovejadevictorious a răspuns:

Să-i spui ce simţi pentru ea' şi să vorbiţi acum ori "niciodată"
Stând s'o aştepţi pe ea îţi pierzi dreptul la fericire' cum ar venii.
Succes happy.

| vladutzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz explică (pentru lovejadevictorious):

Stie fix ce simt man dar nu stiu... sa dau cu piciorul la atat timp si atatea momente placute traite impreuna?