| User10 a întrebat:

Sper sa ma puteti ajuta cu o problema, mai delicata si personala sa zic. Am iubita, nu de mult timp, sunt primul baiat pe care l-a ales sa treaca la urmatorul pas cu el. A venit pe la mine acum 2 saptamani daca nu ma insel, si s-au intamplat mai multe, sa zicem ca ne-am distrat destul de mult, dar nu am ajuns la act, insa ne-am facut de cap ceva. Faza e ca nu aveam nicio problema cu erectia pe atunci, ba din contra, ma pupam cu ea si deja aveam erectie. Acum vreo saptamana, cand a venit pe la mine (nu stiu care a fost problema, poate pentru ca am inceput destul de repede, dar nu vad o problema in asta, pentru ca nu s-a mai intamplat asta la mine pana acum, aveam erectie chiar foarte usor) nu prea aveam timp destul, ea era stresata pentru ca avea de ajuns undeva si nu stia cam nimeni ca era la mine, oricum cand ne vedem doar noi doi stim. Si s-a pus peste mine, am inceput sa ne sarutam, si am vazut ca nu se intampla nimic la mine in pantaloni, tot ce am putut sa fac a fost sa o masturbez, pentru ca nu se intampla nimic la mine in pantaloni chiar si cand o faceam. si nu e prima fata pe care o "aduc" pe la mine. Sa zicem ca ma oftic si sunt destul de intristat si stresat din cauza asta, dar nu ma asteptam sa se intample asa. Am un fel de explicatie in schimb pentru ceea ce s-a intamplat, si vreau sa stiu daca am dreptate sau daca am o alta problema. Cand ea venisa prima data la mine, nu ma masturbasem vreo saptamana, si erectia chiar era puternica si nu aveam nicio problema, in schimb cand a venit ultima data la mine de s-a intamplat ceea ce v-am zis eu, din cate imi amintesc, ma masturbasem cu o zi inainte si mi se pare ca nu doar atat, ci 2 sau poate, poate! 3. Cu gandul ca "rezist mai mult" dar se pare ca nu. Ma rog, am zis ca asta e problema. Dupa ce a plecat de la mine, peste vreo zi, 2 thinking am zis pe seara sa ma mai masturbez o data sa vad daca de la mine e problema sau din cauza ca m-am masturbat, si efectiv, aveam o erectie destul de slaba. nu aveam chef deloc sa ma masturbez, cand m-am terminat, am facut-o cam "in scarba" (daca pot spune asa pentru ca nu stiu cum s-o numesc altfel, ceva de genul) si nu m-am terminat deloc mult. Asta s-a intamplat alaltaieri din cate stiu eu, nu pe 2, ci pe 1, dar nu a trecut mult timp de ieri, doar 2 ore. Si de atunci, de cand m-am masturbat ultima oara ca sa vad ce se intampla. Tot asa, nu am chef s-o mai fac, nu ma mai atrag chestiile sexuale asa mult, daca am o erectie din intamplare pe zi e bine. dar din cand in cand tot apare lichidul pre-ejaculator thinking Vreau sa stiu (si sa fiti cat de sincera se poate, eu imi doresc sa stiu adevarul pentru a rezolva o problema, nu sa fiu fericit in minciuna) daca masturbarea a cauzat ceea ce s-a intamplat, sau daca am eu o alta problema venind vorba de erectie, samd. In caz ca este important, am 15 ani si 2 luni, consider ca ar trebui sa nu am probleme legate de potenta la varsta aceasta, multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu e de la masturbare - ești prea excitat și asta are adesea exact efectul invers celui așteptat.
Relaxează-te și o să vezi că merge totul ok.

| Emilian65 a răspuns:

Ce ti se intampla, este de la masturbarea in exces. Fa o pauza de 1-2 saptamani si vezi ca nu vei mai avea probleme asa mari la excitare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca este din cauza ca vrei sa iasa totul bine, esti concentrat pe asta in loc sa fii concentrat pe placerea ta.
Ia o mica pauza de cateva zile, relaxeaza-te si o sa fie bine. Cineva aici a spus ca e posibil sa nu te atraga fata, e posibil si asa.

| Shimozukushiki a răspuns:

Nu e de la masturbare, cel mai probabil nu te atrage tipa, sau nu ai tu chef, ori nu îți mai plac chestiile sexuale.
Ba din contră, masturbarea ar trebui să te ajute într-un fel

| maxpaynelol a răspuns:

Fa o pauza de la masturbare timp de cateva luni!