| Ancutzica99 a întrebat:

Salut,deci,mie imi place de foarte mult timp de un baiat, si mi-am propus ca vara trecuta sa il intreb daca vrea sa fim impreuna, da n-am avut curajul sa ii pun intrebarea, si el mi-a dat unele semne ca i-ar placea de mine, toata vara m-a luat in brate si mi-a dat unele semne ca i-ar placea de mine, dar, de cand a inceput scoala, totul s-a schimbat... nu ma mai cheama pe afara si prietena mea cea mai buna mi-a spus ca sunt impreuna, dar cand l-am intrebat pe el a spus ca nu...iar acum as vrea sa il intreb daca vrea sau nu sa fim impreuna, dar se comporta cam urat cu mine si nu ma mai baga in seama, sa o fac sau nu, si daca da, cum sa i-o spun

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate nici el nu a avut curajul să te întrebe sau să-şi mărturisească sentimentele.
Pentru liniştea ta, spune-i ce simţi şi că ţi-ai dori să vă acordaţi o şansă.
Contează că încerci şi nu stai cu mâinile-n sân. Fă asta şi indiferent de răspunsul pe care-l primeşti, fii fericită că ai făcut tot ce ai putut.

Ar trebui să vorbeşti şi cu prietena ta despre ceea ce simţi.
O duminică frumoasă şi curaj! Sper să nu fie prea târziu.

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Tia pierdut si ala rabdarea si a fugit la prietena ta

| Hexiled a răspuns:

Scoala ne schimba pe toti, oare te-ai gandit ca si el te place si nu stie cum sa-ti zica poate-ti faci curaj ce ar putea sa nu mearga bine

| FlorinelDaniel a răspuns:

Spune-i. intrebal