| maite1303 a întrebat:

Deci miercuri (saptamana trecuta) baiatul pe care il plac imi pronunta gresit numele desi stia ca ma enerveaza,atunci l-am alergat prin scoala si el a gasit un fier si se prefacea ca da in mine si atunci i l-am smuls din mana,apoi s-a bagat si o fata,care nu vorbea cu el,dar s-au impacat atunci, si eu i-am dat acel fier fetei aleia iar cand l-am prins el mi-a zis "ma, nu iti zisei sa nu te bagi?" si atunci m-am suparat si am plecat de acolo.
Si a doua zi nu mai vorbea cu mine...si de atunci nu mai vorbeste cu mine.

Si acum cateva seri eu vorbeam cu vecinul lui pe mess,dar de fapt cu el vorbeam, dar nu am stiut.Si in ziua urmatore nu a venit la scoala,apoi cand ne-am vazut nu a vorbit deloc cu mine, am incercat sa intru in vorba cu el dar nu m-a bagat in seama.

De ce credeti ca face asa?
Ce credeti ca ar trebui sa fac?

Va rog sa imi raspundeti si sa imi lasati sfaturi.Multumesc!happy

ofer Funda plus VOTURI

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai va casatoriti, faceti vreo 10 copii, el se apuca de baut, te bate si ajungeti vedete la PRO Tv

| maite1303 explică (pentru suntserios):

Tu nu ai ce face? eu vorbeam serios.

| DyNo a răspuns:

Pun pariu ca nu aveti maim mult de vreo 11 ani... Cred ca e suparat pe tine din cauza lucrurilor pe care i le-ai zis vecinului pe acel ID, care de fapt el era in spatele ID-ului de mess.

| maite1303 explică (pentru DyNo):

Avem mai mult de 11 ani si cu vecinul lui am vorbit in perioada in care se presupune ca el nu vorbea cu mine.

| daassh a răspuns:

Eu cred ca vrea sa va despartiti(e parerea mea, trateaz-o ca atare).

| daassh a răspuns:

Scuze am gresit intrebarea! Dar daca tot sunt aici sa si ajut...
Eu cred ca vroia sa te "cicaleasca" si de aceea se purta asa cu tine, si probabil ca de aceea a si vorbit cu tine de pe alt ID pentru a vedea daca il placi si sa afle mai multe amanunte.Succes!

| maite1303 explică (pentru daassh):

Pai...el a aflat ca il plac de la un prieten de al lui.dar acum nu stiu daca mai crede asta.dar tu de ce crezi ca face asa? adica eu am intrat in vorba cu el, dar el nu m-a bagat in seama.

| daassh a răspuns (pentru maite1303):

Eu cred ca vrea sa vada daca ti la el eu asa cred, adica cum sa iti spun poate vrea sa te "testeze"(sa te puna la incercare) parerea mea.

| maite1303 explică (pentru daassh):

O intrebare mai am? ce ar trebui sa fac? sa ma duc si sa imi cer scuze? Multumesc!happy

| daassh a răspuns (pentru maite1303):

Intr-adevar de multe ori eu am recomandat fetelor sa faca primul pas, dar de data asta eu iti recomand sa te duci sa vorbesti cu el( nu sa iti ceri scuze, si intr-adevar vad ca tu nu esti o persoana orgolioasa si asta o sa te ajute in viata) si sa il intrebi de ce a facut lucrurile acele si apoi vei stii ce sa faci si daca nu poti cere din nou sfatul celor de pe TPU.Succes!