| bmxrider23 a întrebat:

Deci prietena mea spune ca nu e pregatita sa facem sex din motivul ca ea spune ca nu-i place cum arata si se teme ca nu m-as simti bine.
Suntem de 2 ani impreuna totusi si nu inteleg cum sa o fac sa inteleaga ca nu e asa.
Ce sfaturi imi dati?

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Deveniti si voi intimi treptat, petting, chestii, miscari usoare si lente, pasi mici, eventual dati si hainele treptat jos, azi pantalonii, maine bluze si tot asa ca sa se obisnuiasca sa fie goala cu tine si sa inteleaga c-o placi asa cum e, n-o judeci si etc.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca ea nu-i pregatita de sex, puteti sa faceti petting si de acolo, vezi daca vrea sa mearga mai departe, sau nu.

| mihai69 a răspuns:

Ia-o cu binișorul. Cel mai bine începi pe beznă totală. Cu timpul se va obișnui...

| LoveSleep a răspuns:

Îi spui că dacă nu se decide în 2 zile, s-ar putea să îți găsești o tipă care e mulțumită de corpul ei. Asta dacă crezi că merită.
Nu știu ce ai vedea la una de genul, totuși.

| HadesSs a răspuns:

Explica-i ca o faceti cu lumina stinsa daca e timida sa nu ii fie frica si sa aiba incredere in tine, totusi mi se pare cam ciudat ca dupa 2 ani nu vrea...

| Lare13M a răspuns:

Incearca sa incepi ceva cu ea pe intuneric, unele fete se simt complexate de felul in care arata, chiar daca ele nu au defecte happy e tipic feminin (sunt prea grasa, sunt prea slaba, etc) Incearca sa fii foarte deschis cu ea si daca ai ajuns pe punctul de a-i da tricoul jos sau ceva comporta-te ca si cum iti place mult sa o atingi sau chestii de genu, adica arata-i ca te simti foarte bine cu ea si imbracata si dezbracata. De obicei fetele se simt complexate de faptul ca au sanii sau fundul prea mic. mna, sper sa te ajute
pup :*