| Smiti a întrebat:

Salut.Deci
Totul a inceput cand o fata s-a mutat la noi in scoala,initial nu mi-a placut de ea, dar cand a venit vacanta am inceput sa stau cu ea, si in timp am inceput sa imi placa de ea.Cam toata vara am vrut sa o intreb daca vrea sa fie, dar pur si simplu nu am putut si chiar o placeam cu adevarat. Si acum cand am inceput scoala, m-am regasit cu "fostele" prietene.Si una dintre care este foarte frumoasa nu stiu a inceput sa ma "pupe" imbratiseze chesti din astea si am impresia ca ma place...bine ca si eu o plac asa cat de cat dar cu prima fata am o relatie de "prietenie" foarte buna si o plac cu adevarat acum intrebarea este...Cu cine sa fiu, cu cea de a doua sau sa incerc sa fiu cu prima? Va rog ajutati-ma ca sunt confuz Dau funda celui care ma intelege si ma ajuta
(Tin sa mentionez ca sunt clasa a VII)

Răspuns Câştigător
| Ștefan241 a răspuns:

Baiatu zice ca nu se poate decide.`winking. cred ca ar trebui sa o alegi pe prima` frate`. Daca nu vrea` ...asta e viata pari pe indiferentu`. Si o s-o faci sa te iubeasca `... si o mai intrebi peste 5 luni asa intre timp esti cu a 2 a` I don't want to see eu asa fack da deobikei nu prea sunt refuzat.` FUNDa` tongue

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Eu as alege-o pe prima

| neutrino a răspuns:

Pentru inceput e bine sa fii cu amandoua.

| Anonima264 a răspuns:

Buna!
As zice sa faci ce iti dicteaza inima, dar daca chiar nu stii eu una te sfatuiesc sa fii cu prima(fata de care vb ca ai o relatie de prietenie) deoarece nu mai merita sa fii cu fosta!
O zi buna!

| Anonim231512352 a răspuns:

Mda. Nu ma gandeam ca o sa gasesc o istorie la fel ca a mea. daca te uiti la intrebarile mele o sa vezi ca e la fel ca a ta... IN TOCMAI. Doar ca la tine colega noua a venit in clasa a VII la mina in a VIIIhappy Asa a fost si la mine de la inceput numi placea de ea, apoi cu timpu, dupa vacanta parca am simtit ceva pentru ea, nu stiu cum sa explic, cred eu ca nu se poate explica in cuvinte, timp de 1 luna (de la inceputu anului) am stat si am admirato, am aflat cei place, m-am interesat de ea, am devenit buni,, foarte buni prieteni. Dar problema a fost ''Doar prieteni'' si nu ma puteam uita la ea ca la un prieten. In timpu asta alta fata (mai mica decat mine cu 1 an) a inceput parca sa se dea la mine, si la fel ca tine am fost confuz....Am ales sa fiu cu prima, deci i-am spus ca o plac(direct), problema a fost ca nu dorea sa aiba prieten pana termina clasa a 9 din niste motive,,(Invatamintul, lipsa de timp), dar am insistat si i-am zis ca nu ma dau asa repede batut, si chiar incep sa vad ca se schimba tot cate putinhappy A rugat colega mea de banca sa se mute cu ea, si acum stau cu ea in banca. Dar aia mai mica, a inceput sa puna statusuri triste, si cand am intrebat-o dc pune asa statusuri din astea mi-a raspuns cu o intrebare '' Da ce ai tu cu mine" de atunci cam dispare si relatia de prietenie. Dar sunt fff multumit ca am ales-o pe primahappy chiar ma simt mai liber in preajma ei. In cazul tau nu stiu cum, dar parca te-as sfatui sa o alegi pe prima, caci a doua iese in evidenta. e mai scmechera, dar mie imi plac alea timidehappy Succes big grin

| Luizzaa a răspuns:

Raspunsul este simplu : fa ce iti spune inima. happy