| smileyface_4718 a întrebat:

Uh! Buna! E ciudat! happy Adica, sunt prea fericita, de ce? Motive minore. Deci, un baiat, evident :-d Mie mi-a placut de el, l-am cunoscut la inceputul clasei a 8-a, acum imediat finalizand-o. Ne petreceam mult timp la scoala imrepuna, timp de vreo luna, doua, stateam aproape in fiecare pauza impreuna, el ma tinea de mana, dupa gat, ma pupa dimineata, tot felul de gesturi de prietenie thinking Apoi, intr-o dupa-masa m-a chemat la un suc, dar nu am putut merge. Toti care ma intrebau daca il plac, primeau acelasi raspuns "nu", eram si eu foarte convinsa de acest lucru. Dar in vacanta de Craciun, mi-am dat seama ca il plaaac. Si inca cum, fluturasi in stomac, fiori, etc. Daca ii dadeam beep, ma suna. big grin Asa! Ei, dar dupa vacanta, a inceput.incet-incet, sa nu ma mai pupe, nu mai prea statea cu mine, apoi a inceput sa nu ma mai salute. Deci, cat am mai suferit, pentru aceste gesturi. Imi lipsea mult tot ce se intampla inainte. Dar intr-o zi, iarasi m-a bagat in seama, eu chiar m-am bucurat, prea tare inca! Asa, intr-o seara, am intrat pe el, fiind suparata, si m-a incurajat si m-a facut sa vad partea buna a lucrurilor, asta l-a facut sa creasca considerabil in ochii mei, si daca pana atunci ma 'bucuram' ca nu-l mai plac, eh, pe naiba, ca inca il placeam! Si am fost si cu rolele mai multi, printre care si el... mi-a tinut ochelarii pe ochi, vreo 2 ore, cei de soarelaughing si ne-am mai plimbat, eu cu el si inca unul, si cand sa merg pe alee, era sa cad, a zis ca ma pot tine de el big grin m-am tinut putin, dar i-am dat drumul, apoi m-a luat mai tare de brat si m-a dus pana la banca. happy Dupaia, am mai mers mai incolo. si era sa cad rau, si m-a luat de mana si pana in parc nu mi-a mai dat drumul, cand sa plece i-am luat ochelarii de pe ochi, si se uita asa la mine si spune "pupa-ma"... dar ii raspund eu " dar pupa-ma tu" si m-a pupat pe un obraz si eu pe celalalt. Soo! Care-i faza? Ce vrea de fapt? thinking

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Nu stiu. Sunt prea putine detalii. Cu siguranta te place. In ce priveste intentiile lui, ramane de vazut. Traieste clipa si vezi ce poate iesi din apropierea aceasta dintre voi. Vrea sa ai tu initiativa, sa fii sigura ca vrei cu adevarat ceva cu el. Nu vrea sa forteze ceva ce nu are sens. Ii place sa fie in preajma ta, dar nu vrea sa creada in ceva ce inca nu exista.

12 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, poate ca te place, sau se simte bine in preajma ta... te considera draguta, simpatica, e posibil sa te placa cu adevarat. DAca si tu simti la fel, atunci eu zic sa ii arati ca il placi si cine stie, poate veti fi impreuna!

| Floreenofficial a răspuns:

Nu stiu. poate nu e inca pregatit pentru o relatie serioasa, o fi si un pic cam timid, sau l-ai luat tu cam tare deodata. big grin

| Aѕнℓєу♥ a răspuns:

Deacord cu @BritneyFan... cared ca nu e pregatit pentru o relatie ff serioasa sau ii e rusine de ceva. poate, cand te vede pe tine se rusineaza tongue big grin

| casmaua a răspuns:

Pai el ar dori sa fie cu tine dar e timid(sunt sigur) si cand nu se mai comporta la fel ca tine asta inseamna ca s-a saturat sa stea dupa tine si tu sa nu-ti dai seama ce vrea el de fapt. incearca sa faci u primul pas daca esti mai curajoasahappy succes

| ChristianAthletikتايلور a răspuns:

Eu cred ca vrera de fapt sa fie cu tine si nu vrea sa recunoasca ca-i place de tine.Asa se intampla mereu la fiecare inceput de relatie.Si perioada aia probabil ii era prea rau sa vorbeasca cu tine cu atatia fluturi in stomac.

| Adela50 a răspuns:

Se joaca cu tine.
Crede-ma. Am si eu o prietena in aceeasi situatie. Vrea ca ea sa faca primul pas. Daca intr-adevar ti la el, dovedeste-i ca nu poate sa se joace cu tine.Sa se horasasca ce vrea sa-ti fie de fapt:Amic sau iubit.

| lilboutique a răspuns:

Nu stiu chiar ce vrea el de fapt dar eu zic sa-i spui ce simti pana nu e prea tarziu. Profita de ocazie, de faptul ca va intelegeti asa de bine acum, ca sa nu va distantati din nouhappy

| smileyface_4718 explică:

Nu pare genul ala rusinos de baiat, cu toate ca eu sunt genul de fata care se lasa greu big grin nu am inteles niciodata de ce s-a racit asa brusc de mine, apoi... tot oscileaza, cand cald cand rece. Si eu ma bucur, pentru chestii minore. E ok?:-s si mai e o fata, alor mei le povesteam de el, cat de mult il plac si asa, erau chiar de-acord, daca e sa fie ceva, pot sa fiu prietena lui, dar cand le-am povestit, de comportamentul lui(cand a inceput sa nu mai salute) si au si vazut ca vreo luna asa, eram foarte indiferenta la orice, nu mai prea zambeam, eram trista. Si cand a reinceput sa vorbeasca cu mine, am venit fericita si le-am spus, si mama a zis. sa-l las in pace ca nu merita si din astea, si tata la fel. Help?big grin Cum sa fac ca totul sa fie bine?

| smileyface_4718 explică:

O faza* nu o fata blushing

| smileyface_4718 explică:

Si ce consta in a face primul pas? Daca pic drept disperata? Sau el chiar nu vrea, e dragut, si se intelege cu multe fete din scoala.

| uningermik a răspuns:

Pai parere mea e ca ii place de tine dar nu stie cum sa iti spuna dar spune-i u fa-ti curaj si intreaba-l care e faza ce vrea de fapt de la tine spune-i ca ti le el si ca il placi si ca suferi atunci cand iti face avansuri nesemnificative pentru el, si semnificative pentru tine. Fa tu primul pas daca el nu a facut-o pana acum.Invital la o plimbare cu rolele doar voi doi si discutati... Sper sa te ajute cu ceva tot ce t`am spus :*:*:*:*:*:*:*

| oracoluldindelphi a răspuns:

Salut. Din ceea ce ne scrii acolo, mie mi se pare ca ori e foarte timid ori e un "player". Iti poti da seama usor de asta daca il plac si alte fete, sau a procedat asemanator in trecut.
http://oracolul.net