| xxxname a întrebat:

despre ce ai putea vorbi cu partenerul/partenera ta, cind sunteti de mult timp impreuna, stiti totu unu despre altu, in afara de intrebarile,, ce faci,,,, cum la tine/cum azi,, si multe altele de acest tip?

Răspuns Câştigător
| Ichnat a răspuns:

Creaza pasiuni comune! Nu stiu... un curs de arte martiale, dansuri, inot, patinaj, pictura, poze, jocuri big grin

Atunci o sa ai ce vorbii happy

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Rutina?
O combati,gasind noi subiecte de interes comun!
Dragostea se cladeste clipa de clipa,vorba cu vorba si sarut cu sarut,nu dezerta!
Luati-va un caine,mergeti la schi,faceti fotografii in casa sau in natura,unul altuia,fa-i surprize,instaurati noi reguli,jucati piese de teatru fiecare cu rolul preferat,descoperiti stiluri noi de muzica, filme noi, altfel decat erati obisnuiti, faceti barbeque pe balcon, faceti vreo prostioara aproape ilegala care sa va ridice nivelul de adrenalina...trei saptamani iti pot da idei, scriind aici!
Rutina nu exista, noi o provocam!

| Alexandru0007 a răspuns:

Intreaba-l cu ce echipa tine, ceva de muzica sau de un film preferat

| Ichnat a răspuns:

Daca nu mai gasesti subiecte de discutie este o problema in relatie! sad
Poate ca viata voastra a devenit prea monotona! straight face

| xxxname explică (pentru Ichnat):

Nu e monotona relatia noastra, insa cind vine vorba de discutat, pai e complicat...nu am despre ce. (asta de cele mai multe ori)

| Ichnat a răspuns (pentru xxxname):

Creaza pasiuni comune! Nu stiu... un curs de arte martiale, dansuri, inot, patinaj, pictura, poze, jocuri big grin

Atunci o sa ai ce vorbii happy

| Dasdsadsdas a răspuns:

Inreab-o mai mult incearca sa intrebi despre viata ei/lui mai poti sa vb de ziua respectiva ce a facut ce I s-a intamplat poti sa o intrebi daca se simnte bine in compania ta! O gramada de lucruri!