| Alexaaaaaaaaaaaaa a întrebat:

Ce inseamna pentru voi "a fi inselat/a "?
1. Partenerul tau /partenera ta sa o/il sarute pe alta/altu in timp ce e cu tine
2.Sau inselat - a te culca cu altcineva

Ce e mai grav? Sa te saruti cu foc cu cineva sau sa faci sex cu altcineva pentru ca de ea/el te`ai plictisit?

Plz. raspunde`ti doar la intrebarile mele, nu dati alte variante :p

Sunt curioasa sa vad cum gandesc alte persoane. Eu sunt de parere ca mai bine m`ar insela la pat, dar sa stiu ca o face de nevoie pentru ca eu nu`i pot oferi. Voi ce credeti?thinking

Răspuns Câştigător
| daii a răspuns:

Stii ce? Inselatul e inselat. Chiar daca doar s-a sarutat sau doar au facut sex! E tot inselat. Nu poti sa zici ca m-a inselat mai putin sau mai mult. A calcat stramb. Daca ma iubeste cu adevarat ma intelege, nu cauta in alta parte. Si lasa nevoia, daca era ceva imi zicea in fata : uite ce e, tu nu imi poti oferi ce vreau eu asa ca ne despartim. Si gata, se rezolva. Inselatul apare atunci cand intr-o relatie nu exista comunicare. Iar eu, nu concep o astfel de relatie(fara comunicare). @ L-as ierta daca m-a inselat, doar daca tin extrem de mult la el si vad ca intr-adevar regreta. Asta e parere meahappy.

by daiiwinking

10 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

In ambele cazuri m-as simti inselata!

| Zenithf a răspuns:

Pai, cand nu poti face cu el, el are o prietena de nadejde, si cu ea nu te inseala... "gioco de mano" sau cum ii zice. big grin
Nu, orice relatie extra duce la racirea relatiei dintre doua persoane, ca se coco sau se saruta, toate duc la asta. straight face

| Acvila a răspuns:

Pentru mine, a fi inselata, poate fii si sa vb intr-un mod mai special cu alta,(trebuie' sa mentionez ca sunt cel mai gelos om de pe pamant) laughing

| daii a răspuns:

@OchiVerzi92, sa nu dai niciodata intr. o fata!

by daiiwinking

| Dan a răspuns:

Asa este in viata unui om, toti gresim, dar mai rau cand nu te indrepti si recunosti greseala. Tu trebuie sa intelegi acest fenomen. happy

| BoBoLiNo92 a răspuns:

Pai... 1. Daca ma insela prietena cu altu` si cu sarut si la pat, BATAIE la aman2.

Si 2... Eu unu` cat sunt cu ea nu o insel. Daca imi place una si vreau intr-adevar sa o vad la mine in pat, ma despart de ea si ma pun cu aia. Dar asa nu.

| cosminbacau a răspuns:

Sarutul e cel mai intim lucru intre doua persoane. Iti folosesti creierasul mai mult decat atunci cand faci sex. Parerea mea umila.

| xNirvana a răspuns:

Eu zic ca amandoua.Ca sa te saruti cu cineva necesita sentimente si pur si simplu nu poti sa saruti pe cineva fara sa fii atras de acea persoana big grin. Iar daca s-a culcat cu o fata e un lucru inadbisibil intr-o relatie. Daca te iubeste, si tu nu-i poti oferi se poate abtine de la poftele sexuale, nu? Si, daca nu mai bine se desparte de tine decat sa traiti intr-o minciuna big grin.

| zxsds a răspuns:

In ambele cazuri esti inselata. Nu e normal sa se vada cu altcineva pentru ca tu nu ii poti oferi ceva anume.
Vorbiti pentru ca va placeti si/sau va iubiti, nu doar pentru sex!

| Ana_6561 a răspuns:

Cum poti sa zici ca mai bine tear insela la pat?! daca tine la tine sa te astepte ce draq?! nici una nu cred ca ai vrea sa ti se intample. sigur ai vreo 10 ani, mai incolo o sa vezi ca nu mai esti de parerea astawinking