| christ91 a întrebat:

DIn posturile anterioare o sa va dati seama de intreaga situatie problema e urmatoarea prietena mea mi-a zis ca pleaca la ucuresti aseara am vorbit cu ea prin mesaje si la telefon in schimb am unele dubii ca nu ar fi in bucuresti deoarece am vazut ca una din prietenele sale postase pe facebook ca este cu ea intr-un club sin orasul meu, ideea e ca atunci cand prietena ei postase ca este cu ea intr-un club ea tocamai imi daduse mesaj pe facebook, sa fie doar o chestie pusa la vrajeala de prietena ei? o alta chestie pe care nu o inteleg de ce in prima saptamana dupa ce ne-am cunoscut totul mergea bine insa acum ea imi zice cu o nonsalanta ca e la bucuresti si sta o saptamana la varasa si pe urma pleaca inapoi si sta pana incepe vacanta, eu as vrea sa o vad dar mi-e putin asa teama ca sa nu creada ea k sunt disperat si stiti voi oricum ideea e ca ne-am vazut de doua ori si precizez ca ea a vrut sa ne cunoastem deci nu a fost doar din partea mea, ce credeti mersi frumos. funda

8 răspunsuri:
| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

Fa un efort si du-te la Bucuresti sa vezi daca e acolo. Nu conteaza ce va crede despre tine, important e ce vei crede tu despre ea cand vei vedea probabil ca nu e la niciun Bucuresti.Eu nu cred ca este vreo chestie pusa la cale de prietena ei, doar ca a dat-o de gol. Fa-i o "surpriza", fa rost de bani si du-te in Bucuresti sun-o si spune-i sa va intalniti. Bine, mai intai afla unde sta ea mai exact ca Bucurestiul e mare. Fi baiat destept, nu o lasa sa isi bata joc. Bafta

| UbexFlo a răspuns:

Minte happy Ori evita sa te vada, ori crede ca se joaca.Nu stiu asta, dar sunt convinsa ca minte happy

| christ91 explică (pentru UbexFlo):

Ok,dar m-am uitat la ora pe care postase pe facebook prietena ei k e plecata cu ea insa ea era p mess si mai si postase comment la mine pe facebookhappy

| UbexFlo a răspuns (pentru christ91):

Putea sa fie de pe telefon sau. poate nu te-a mintit.Intreab`o de ce a pus prietena ei chestia pe facebook si vezi daca se balbaie sau daca e adevarat ce zice.happy

| christ91 explică (pentru UbexFlo):

Multumesc pentru raspuns, mai dar nu vreau sa creada k o urmaresc k sunt atent la fiecare miscare de-a ei, in plus chestia cu telu e cam greu ca era si pe mess si pe facebook...nu stiu dc pare cam distrata in ultimele zile,,, alta varianta sa-mi dau seama fara sa o ointreb daca ma minte sau nu, ce ziceti?

| UbexFlo a răspuns (pentru christ91):

Alta varianta nu stiu, nu-mi trece prin minte insa eu as intreba`o direct ca dupa aia o sa te ia de prost ca ai vazut si pe facebook si ai pus botu`la vrajeala ei. Fetelor le place sa aiba baietii sub papuc si daca ei pun botu` la o minciuna ele vor continua sa minta, sa aiba aceeasi tehnica pentru ca stiu ca ei is mai fraieri, le iubesc asa mult incat cred orice minciuna.Intelegi?
Daca e distrata, ceva nu e in regula cu ea. Spune-i ca vrei mai multa atentie din partea ei, ca vrei sa fie sincera cu tina si ca prietena ei nu a fi pus acel status pe facebook cum ca ea ar fi cu ea in clubul X fara sa fie adevarat.Cel putin, mie mi se pare trasa de par.Ce rost are sa pun ca sunt in club cu Maricica daca eu sunt cu Gagicu meu in pat? Adica nah, nu stiu.

Intre timp mi-a venit o idee cum a-i putea sa vezi daca te minte sau nu. Daca ii cunosti casa ii poti cere camera asa ca sa o vezi si iti poti da seama de pe fundal daca e acasa sau nu happy

| AndraSt a răspuns:

Christ,poate prietenei ei nu ii place de tine nu te suporta sau doar pur si suplu prietena ta voia sa se distreze.Intelegeo,las o o perioada dar daca vezi ca tot te minte, inseamna ca nu tocmai te place.

| UbexFlo a răspuns (pentru AndraSt):

Daca vroia sa se distreze, putea pur si simplu sa spuna pentru ca nu cred ca el i-ar fi interzis asta.Atata timp cat nu exista minciuni si secrete, o relatie merge brici.Cand apar minciuni...se cam impute treaba.