| v1u2byyhgb3 a întrebat:

Salut dupe ce mi s-a terminat ciclu dupa 2 zile am avut un contact sexula cu prietenul am avut niste dureri si de dimineata am avut lengeria murdara de sange a doua zi la fel am avut dureri si de dimineata cand am avut iar o relatie durerile au disparut toate durerile dar mai tirziu au aparut iar acum cand fac baie si plec la wc am usturimi si dureri pe parcursul zilei ce poate fi in cazul dat

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Probabil ca atat aparitia cat si existenta durerii si a usturimii sa se datoreze unei infectii uro-genitale aparute/contactate in urma intretinerii de contacte sexuale neprotejate in perioada in care procesul menstrual nu a fost complet terminat. Va trebui sa mergi la un cabinet ginecologic pentru a fi consultata, sa ti se faca analiza secretiei vaginale si in functie de rezultat sa ti se prescrie tratamentul adecvat. Multa sanatate!

| anonim_4396 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Da este chip ca sa treaca asa de la sine?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca intr-adevar este vorba de o infectie uro-genitala, aceasta poate fi provocata de un microb, o bacterie sau o ciuperca. Posibilitatea de a trece sau de a se vindeca de la sine este foarte mica. S-ar putea rezolva si printr-o analizare a secretiei vaginale efectuate intr-un laborator de analize medicale si pe baza rezultatului sa se poata stabili medicatia necesara pentru un tratament adecvat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Aceste dureri si usturimi trec dupa cateva minute dupa ce fac baie ce poate sa insemne aceasta?

4 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Daca ti se termina ciclu erai deja la menopauza laughing