| MariaStancioi a întrebat:

Este adevărat ca in perioada pubertății, daca iti incepi viata sexuala, iti trec coșurile si te dezvolți fizic?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fizic Da. Insa nu actul in sine cauzeaza schimbarea, ci psihicul din cauza increderii in sine pe care o capeti, te dezvolti in primul rand emotional, creste activitatea hormonala care duce si la dezvolatarea fizicului, plus anturajul ca esti considerat/a mai matur/a obtii mai mult control asupra vietii tale.

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Povești, basme, minciuni.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i adevarat! Asta sunt basme inventate.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Coincidente.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aceasta chestie nu are absolut nicio logica. Sexul nu e crema de cosuri. Stiu persoane care erau active sexual de mici si tot au avut acnee si s-au dezvoltat normal. Adica e normal sa te dezvolti in perioada pubertatii laughing si nu are nimic a face cu dezvirginarea la varste fragede.

| Dana2103 a răspuns:

Nu e adevarat