| anonim_4396 a întrebat:

De ce iti trec cosurile cand iti incepi viata sexuala?hee hee

Răspuns Câştigător
| Jonsdottir a răspuns:

Nu'ti trec straight face ce legatura are?

19 răspunsuri:
| Crs a răspuns:

Nu au legatura...

| MissCamelia a răspuns:

Pentru ca se regleaza secretia de hormoni, pentru mai multe informatii despre beauty, intra pe blogul meu, gasesti adresa la profilul meu de pe TPU. xoxo

| xibalba a răspuns:

Nu iti trec, sunt doar speculatii. Sau tu cauti motive sa iti incepi viata sexuala si nu gasesti?laughing

| minelly a răspuns:

Cosurile au o anumita legatura cu sexul mai bine zis cu modificarile hormonale ale organismului astfel explicandu-se si eruptiile de cosuri care apar in timpul pubertatii sau inaintea ciclului menstrual ( la unele fete ) dar sa nu crezi ca daca vei face sex iti dispar automat si cosurile. Sunt medici ginecologi care spun ca si contraceptivele fac sa dispara cosurile (dar nu iti recomand la varsta asta ) sau unii care zic ca dupa prima sarcina.Stiu cazuri care au trecut prin asta si nu li s-a schimbat nimic ...depinde de nivelul hormonal .deci du-te la un medic dermatolog daca ai aceasta problema).

| Brotacelu a răspuns:

Ghici ciuperca...

| Daiana_1737 a răspuns:

Dar nu iti trec...eu asa stiamhee hee

| Nemesis_9263 a răspuns:

Nu iti trec cosurile atunci cand iti incepi viata sexuala.Asta e doar un mit.Practic,din punct de vedere fizic nu se produce nicio schimbare(nu iti cresc sanii si nici soldurile). Psihic este posibil sa te schimbi...depinde...

| mikella a răspuns:

Pentru ca iti schimbi sangele

| vlad91 a răspuns:

Din cauza hormonilor din cate stiu eu... la mine mi-au trecut dupa ce mi-am inceput viata sexuala deci... explicatia profei de bio era de genu : "inainte colcaie hormonii in voi dupa sunt mai calmi laughing"

| erik100 a răspuns:

Nu are nici o legatura una cu cealalta. daca tu crezi asa ceva, te inseli. daca nu ai inceput viata sexuala si ai cosuri si cineva ti-a spus ca cand incepi viata sexuala vei scapa de ele atunci te sfatuesc sa nu crezi astfel de prostii si sa nu te grabesti sa incepi viata sexuala. deci te rog ca inainte sa faci acest pas{aici ma refer la partea in care nu ai inceput viata sexuala} trebuie sa fii sigura ca asta vrei si ca nu vei regreta mai tarziu.pa pa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se aeriseste gogu cu leanahee hee

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Doar ti se pare...de foame probabil!big grin

Chiar nu iti trec din cauza astaoh go on.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu scapi de cosuri prin sex sa stii...nici cu alte creme de la farmacie. poate doar cu niste ulei de arbore de ceai. e bun. face miracole.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mie mi-au aparut o gramada de cosuri cand mi-am inceput viata sexuala... si e absolut normal...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am avut si am cosuri inainte si dupa inceputul vietii sexuale.Doar ca mi-au trecut complet cosurile de pe frunte, in schimb au aparut in jurul gurii, deci nu are legatura.

| aysun a răspuns:

Eu stiam ca apar -.-

| ghinionist a răspuns:

Dar, cine zice ca iti dispar? Sau ca au legatura cu viata sexuala?

| mariuss a răspuns:

La cata viata sexuala am eu tot imi mai apare cate un coshee heedeci nu cred ca are legutaru cu viata sexualatongue

| Darwin05 a răspuns:

Nu are nicio legatura. Nu-ti trec cosurile daca iti incepi viata sexuala, deci sa nu care cumva sa te gandesti sa faci asta pentru ca esti obsedata de faptul ca ai cosuri. Apeleaza la un medic specialist si te va sfatui el. Baietii care zic ca trebuie sa " schimbi sangele " cand ai cosuri, o spun doar pentru a te face sa apelezi la sex sau vorbesc in nestiinta de cauza!