| anonim_4396 a întrebat:

Salut,este posibil ca prietena mea sa ramaie insarcinata daca am ejaculat doar un pic in ea dat fiind faptul ca inainte de asta am mai avut acte sexuale la nici doua zile, zic asta deoarece am auzit ca sperma e fertila doar daca barbatul nu a ejaculat timp de 3 zile si asta ma face sa cred ca nu e posibil, ea este in perioada fertila si ma pune pe ganduri chestia asta, cine e mai expert sa ma ajute.

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sperma este egal de fertila in orice zi, indiferent de cand ai ejaculat. banuiesc ca chestia aia cu sperma fertila dupa 3 zile e doar o gluma sau o bataie de joc, nu are legatura cu realitatea. In perioada fertila, femeia poate ramane insarcinata chiar dintr-o picatura de sperma de 100 de ori mai mica decat un varf de ac. Deci daca sunteti amandoi sanatosi si fertili, probabilitatea ca partenera ta sa fie insarcinata este de cam 98%. daca nu este insarcinata, in conditiile date, ar putea insemna ca aveti ceva probleme. mai incercati in acelasi fel 1-2 luni si apoi mergeti la medic pentru analize daca tot nu reusiti sa obtineti sarcina.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Halele maica sfanta cum va place sa va jucati cu focul

| corbulalbrosu a răspuns:

Citesc si raman de-a dreptul uimit si consternat citind aberatii si imbecilitati parca pe zi ce trece tot mai mari. Cat de incult si lipsit de cele mai elementare informatii despre sexualitate si procreere poate fi cineva care sa creda ca sperma poate fi fertila doar daca este produsa dupa o odihna de cateva zile. Spre stiinta ta este suficient sa patrunda in vagin, in perioada fertila a ciclului menstrual o cantitate de sperma extrem de mica, cat gamalia unui chibrit pentru a se realiza o sarcina. Ar fi indicat sa te informezi cat mai bine si corect pe viitor, in cazul in care sansa te va ajuta si nu se va produce o sarcina. Noroc!

| ssashka a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Nu ma supar pe cuvintele spuse, recunosc ca nu sint prea informat.Incercam si eu sa ma calmez prin asta, caci auzisem de la o persoana

| Emilian65 a răspuns:

Daca ai ejaculat in ea cand era in perioada fertila cu siguranta ca a ramas gravida. Asa ca pregatiti-va sa fiti parinti si de botez.

| Oana92 a răspuns:

Cam orice e mai expert ca tine... Si este foarte posibil ca prietena ta sa "ramaie" insarcinata, chestia aia cu 3 zile e o imbecilitate!

| raluk27 a răspuns:

Daca faci sex din auzite si pleci urechea la toate prostiile, in loc sa te informezi, da este posibil sa "ramaie".
Sperma e fertila oricand, iar femeia (daca e la ovulatie) ramane gravida indiferent ca ai ejaculat "doar un pic".
Dupa felul in care ai formulat intrebarea, pun pariu ca in capul tău, te-a înșelat...

| ssashka a răspuns (pentru raluk27):

Nu,nicigand,asa pare dat fiind faptul ca am pomenit de aceste 3 zile, chestia e ca eu nu m-am controlat si eu imi fac griji caci stiu ca e vina mea, inca nu stim nimic concret.

| AntoniSoulesOne a răspuns:

Casa de piatra!

| MistretulPufos a răspuns:

Este posibil