| theboyinlove a întrebat:

Eu am 18 ani iubita mea 16. Astazi a fost o zi horror. Gen ieri am fost undeva si na m-am mai jucat cu ea am impins-o in pat si asa, dar patul era de lemn si i-au aparut vanatai. Astazi cand mi le-a aratat m-am simtit groaznic va dati seama si mi-am cerut scuze. Era intr-o pasa destul de proasta si eu cu cainele in lesa am lovit-o din greseala cu lesa. S-a suparat rau desi i-am spus ca neintentionat nu ma mai lasa sa o ating. Mai eram cu bff ei si o prietena. Dupa am lasat-o cu colega sa se linisteasca si cand m-am intors ma ignora si mi-a spus ca nu mai vrea sa fie cu mine si ca sa plec. Stiam ca spune asta doar la nervi. Ea ma ironiza si imi spunea faze gen ca nu ma mai iubeste si d-astea.Am mers intr-un parc si am sunat-o dupa sa vina sa vb si dupa ce s-a calmat ii parea rau si a zis ca a facut asta ca sa se razbune pentru faza cu vanataile. Dar eu am fost foarte ranit de ce mi-a spus chiar daca erau vorbe la nervi sa aud ca nu ma mai vrea si ca nu ma mai iubeste va dati seama. E scorpion. Nu e prima oara cand face o astfel de drama, iar daca eu ripostez (o data am ripostat i-am inchis telul) si dupa ce se calmeaza zice ca nu o iubesc ca am facut asa si din astea. Vreau sfaturi ca sa nu mai faca aceste drame cum sa procedez?happy O iubesc mult de tot dar cand face aceste drame raman cu traume si mai sunt si ranit de vorbele la nervi

11 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

În primul rînd ce cauti tu cu o minoră? Ea este minoră si daca face plîngere la politie pușcăria te manincă dă Doamne, cum sa te porti cu o fată ca un animal, o impingi o lovesti, nu esti zdravăn la cap, repede la psihiatrie cu tine, nu ai ce cauta lîngă o fată, esti dur prost.

| Iulian03 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

În primul rand mai informeaza-te si tu inainte de a vorbi. Sexul e legal de la 15 ani. Daca faci sex cu o minora care are peste 15 ani si ea e perfect de acord si nu ai fortat-o sau i-ai dat bani pentru a face treaba asta, nu ai ce păți

| Iulian03 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Actul sexual, de orice natură, cu o persoană de sex diferit sau de acelaşi sex, care nu a împlinit vârsta de 15 ani, se pedepseşte cu închisoare de la 3 la 10 ani şi interzicerea unor drepturi.

Cu aceeaşi pedeapsă se sancţionează actul sexual, de orice natură, cu o persoană de sex diferit sau de acelaşi sex între 15-18 ani, dacă fapta este săvârşită de tutore sau curator ori de către supraveghetor, îngrijitor, medic curant, profesor sau educator, folosindu-se de calitatea sa, ori dacă făptuitorul a abuzat de încrederea victimei sau de autoritatea ori influenţa sa asupra acesteia.

Dacă actul sexual, de orice natură, cu o persoană de sex diferit sau de acelaşi sex, care nu a împlinit vârsta de 18 ani, a fost determinat de oferirea sau darea de bani ori alte foloase de către făptuitor, direct sau indirect, victimei, pedeapsa este închisoarea de la 3 la 12 ani şi interzicerea unor drepturi.

Detalii: https://legeaz.net/cod-penal-actualizat-2011/art-198-cpen

| Iulian03 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Doar daca e viol, trebuie sa aiba certificat medico-legal sa demonstreze ABUZUL fizic asupra ei. adica urme de violenta pe corp si in interiorul vaginului (ca daca e viol nu se uda si la penetrare au loc anumite urme pe care un doctor legist le descopera)

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Când faceți în pat, să stai tu la bază și să o lași să împingă ea.

| Celcestietot a răspuns:

Sfatul meu este să nu mai fii așa stângaci data viitoare, fără supărare. Gândește-te că ești un gentleman și probabil că vei acționa mai bine și trebuie asta, în numele relației voastre, nu de alta.

| Sofer a răspuns:

Nu asa trebuia sa te porți cu ea. Și ai grija de ea.

| Goete a răspuns:

Eu n-am citit mai departe de vanataile pentru ca ai impins-o din joaca pe patul de lemn - fara saltea, banuiesc!
Asa ca mai bine las-o mai moale pana nu merge la un medic legist. Si mai gandeste-te unde o impinginsi cum o mai lovesti "din greseala"

| alexalx1234 a răspuns:

Dă-o naibii. Se joacă cu tine făcând drame inutile. Dacă nu știe nici ce e ăla accident e clară treaba. Doar te joacă pe degete

| Dana1999 a răspuns:

Gândește te ca sunt faze trecătoare și nu o sa le mai iei in considerare.

| Reghqen a răspuns:

Să ai mai multă grijă, când te vezi cu ea fă-o să se simtă ca o prințesă, fă-o să râdă, și ai mereu grijă de ea, ai grijă unde mergi și tine mâinile sub control, așa eviți episoadele acelea!