| BrokenAngelEuDragutza a întrebat:

Buna,din nou am aceeasi problema cu acel baiat! Vineri, ma plimbam pe afara si l-am vazut cu fata aceea pe care am batut-o pentru a se despartii de el! I-am urmarit.Ei erau foarte apropiati.Am incercat sa aud ce vorbeau si am surprins o discutie ciudata :
El:Hai la mine in brate!
Ea:Nu! Stau bine!
El:Haide e frig acolo!
Ea:nu e!
EL: te rog!
Ea: bine.

Dupa ce ea s-a pus in brate la el,el a inceput sa o mangaie pe fata,i-ar apoi a sarutat-o,dupa ce a sarutat-o am auzit o alta discutie
Ea: imi era dor!
El:si mie! foarte dor!
Ea: ma iubesti?
El: da

Dupa aceea s-au mai plimbat,ea a inceput sa planga,iar el a sarutat-o in mijlocul strazii!

Dupa ce el a plecat am vorbit cu ea! Eu am impins-o,am pleznit-o peste fata,iar ea ca proasta statea,nu a ripostat deloc... Mi-a spus: Sa stii ca daca ma lovesti, nu am sa plang.Stiu ca te bucura durerea mea..De ce? Cu ce ti-am gresit?

Ce credeti? El o iubeste sau >nu?
De ce ea nu a ripostat cand am lovit-o si de ce mi-a spus acele cuvinte?

14 răspunsuri:
| Nextone a răspuns:

"Se spune ca energia, gandurile si emotiile pe care la transmiti in lume, atat bune cat si rele, reprezinta exact ceea ce se intoarce intotdeauna la tine...asadar ai viata pe care tu ai creat-o", deci tot ce faci o sa se intoarca impotriva ta.
O sa incerc sa iti explic cat mai pe inteles ce ar trebui sa faci in situatia asta si o sa incerc sa nu fiu rea.
Am citit intrebarile tale anterioare si trebuie sa inveti un lucru:Sa accepti ca lucrurile nu pot fi mereu asa cum ai vrea tu si ca nu poti controla alti oamnei, mai ales iubirea.Ai auzit de "dragoste cu sila nu se poate"? Daca nu, vezi acum.
Este clar ca cei doi se iubesc iar tu i-ai despartit pentru ca ai vrut sa ai ceea ce nu era pentru tine!
Te faci signura de ras, daca vrei neaparat sa vezi daca el te iubeste, desparte-te de el si vezi daca se intoarce la fosta sau la tine....doar lasandu-l pe el liber, sa aleaga iti dai seama de adevaratele lui sentimente.
Nu rezolvi nimic cu violenta, cu forta, nu iti poti da seama de adevaratele sentimentele ale oamneilor decat lasandu-i liberi, nimeni nu va fi sincer cu tine din cauza faptului ca o sa le fie frica de tine.Dar daca iti place sa fii mintita frumos, e problema ta si te minti pe tine.
Sper ca ti-am fost de ajutor.Multa bafta!

| Auslesse a răspuns:

Da! El o iubeste, e clar!
dar tu ce ai cu fata aia de te tot iei de ea? las-o in pace. daca ai ceva de vorbit, vorbeste cu el, dar lasa fata in pace!

| princess87 a răspuns:

Nu esti normala la cap.

| princess87 a răspuns:

Proasta e si fata aia k nu se duce la politie sa te reclame

| LineGuide a răspuns:

Auu, parerea mea este ca ar fi mai bine sa rezolvati problema asta pe cea mai amiabila cale, pentru ca prin violenta ta nu vei rezolva nimic bun. Poate a fost o capcana faptul ca ea nu a vrut sa riposteze de loc, dar clar este ca nu ai reactionat bine. Trebuia sa vorbesti frumos cu ea, pentru ca desi aveti o concurenta mare, nu eliminind-o pe ea ajungi la acel baiat, ci aducandu-l pe el la tine, si parasind-o el pe ea.
Mult noroc!

| Vi003 a răspuns:

De ce te umilesti si scoti ce e mai rau din tine? Asculti pe furis, te bati, zau, e ceva in neregula cu tine, nu cu el. Daca nu te mai vrea, de ce nu-l lasi in pace? Vezi-ti de-ale tale, ca mai mult rau iti faci daca te porti ca un copil rasfatat caruia i s-a luat jucaria.

| Copiliţă a răspuns:

- Dar esti proasta tare! Adica el ii spune ei ca o iubeste. Si tu ne intrebi daca el o iubeste! straight face

| JasminNoir a răspuns:

Esti cam prostuta sincer, sa nu zic proasta. Eu nu m-as umili asa in fata unui baiat nici de m-ai plati. Daca nu te vrea, nu te vrea si asta-i viata. Ce, vrei sa-l tii in lesa ca pe un caine?! Si nu mai pune mana pe fata, retardato, ca ti-o primesti inzecit dupa. Du-te la psiholog.

| narog93 a răspuns:

Dece ai batut-o? Tu nu esti normala bai fata. Sper din tot sufletul ca sa iti iei bataie si sa implori sa te mai lase sa iti tragi suflarea sa vezi ca bataia chiar doare.

| Evelyn89 a răspuns:

Poate ca da... si nu stiu de ce te tot iei de saraca fata. pe bune acum, ea cu ce ti-a gresit?! ca e cu el? tu ai dat in ea dar in timpul asta tu te intrebi daca el o iubeste. pai discuta cu el nu te lua de fata. si acum sincer, daca a ales sa isi petreaca timpul cu ea si nu cu tine, n-ar trebui sa iti ridice niste semne de intrebare? din punctul meu de vedere esti doar o batausa ofticata. daca aveai putina demnitate in tine, intorceai spatele si iti vedeai de drum. dragoste cu sila nu se face!

| BrokenAngelEuDragutza explică (pentru Evelyn89):

Fata aceea ce vina are? Iti spun si tie ca poate nu stii povestea.Ea e fosta lui iubita,eu il iubesc pe el si am obligat-o pe aceea fata sa se desparta de el,ea era distrusa,eu i-am spus lui ca ea il inseala,am pus-o si pe ea sa recunoasca.Da recunosc,sunt si eu vinovata, nu trebuia sa o bag in spital, sa o bat, sa o oblig, dar ce era de facut? Si de ce ea nu riposteaza?

| Evelyn89 a răspuns (pentru BrokenAngelEuDragutza):

Nu nu... nu esti SI TU vinovata. doar tu esti vinovata si nimeni altcineva! ca te-ai bagat intre ei. si ca sa vezi...ei tot impreuna sunt si vor fi. Ma repet "dragoste cu sila nu se face", lasa-i in pace. ce era de facut?! trebuia sa-ti vezi de drum si nu sa minti si sa te bagi pentru ca toate astea se vor intoarce impotriva ta iar ea nu riposteaza pentru ca e o fata finuta si probabil d-aia a ales-o tipul asta pe si nu pe tine. (P.S. ba am citit toate intrebarile tale si am putut observa ca nu esti in toate facultatile tale mintale.esti un copil rasfatat si nesuferit. nici nu cred ca ai prieteni si cu comportamentul asta nici nu o sa ai)

| Skumpic_Bobokel_1998 a răspuns (pentru BrokenAngelEuDragutza):

Pentru ca are cap, nu ca tine tongue

| Anaid69 a răspuns:

ESTI O RETARDATA. Daca as fi fost in locul alia te-as fi jucat pe cap.
De ce sa o bati pentru simplu fapt ca ala nu te iubeste? Cine ar vrea sa stea cu una ca tine, o mahalaioaica?