| Pandarzv a întrebat:

Salut
Eu sunt emo de felul meu deoarece am suferit mult din cauza unor fete.
Si acum tocmai dupa ce mi-am facut sperante la una care stie ca imi place de ea si mie chiar imi placea foarte mult, dar ea a zis ca nu vrea sa fie cu mine ma distrus... Utilizatorii emo ai TPU-lui va rog raspundeti si voi ca nu prea stiu ce sa fac eu tin mult la ea dar ea nu prea vrea sa fie cu mine. Si m-a facut sa sufar foarte mult. As dori sa ma ajutati

Răspuns Câştigător
| Adda_5780 a răspuns:

Hey xD. problema ta nu pare sa fie neaparat cu fetele, cat cu increderea ta de sine. ai suferit din cauza unor fete,( dah. stiu ce ins sa suferi)dar trebuie sa fii pozitiv in ceea ce priveste viata pentru ca doar o data o ai.nici nu stii ce repede trec anii. poti sa iti pastrezi emo style`u, da nu incerca sa faci anumite chestii doar pentru ca nu ai noroc, pana acum, in dragoste. o sa ai timp si pentru asta. fii increzatorthinking poti sa incerci sa te reculegi prin poezie, muzica si tot felul`de chestii mai sensibile.sau poti efectiv sa percepi altfel viata. nu stiu despre familia ta.dar poate te ajuta atunci cand esti trist. de cand mi-a placut de cel mai bun prieten al meu, in fiecare zi, timp de 3 ani, plangeam si alte chestii. pana cand am intrat la liceu, l`am uitat si prin faptul ca ne-am certat si suport. sper sa tii cont de faptul`ca nu ar trebui sa te intereseze parerile unora si daca candva te refuza, nu e un sfarsit ci un nou inceput.>,big grin

11 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Problema ta este ca nu stii ce vrea ea. Si daca o iei asa, 'din oala', cu o intrebare din asta, atunci raspunsul asta il si primesti.
Cand iti place o fata vorbesti cu ea, incerci sa afli totul despre ea, si dupa ce vorbesti cu ea si vezi ca ii face placere sa vorbeasca cu tine o inviti undeva, sa mergeti la un suc de exemplu. Si daca ea bea sprite nu-i iei pepsi. Adica arata ca esti atent cu ea in toate maruntisurile.
Si daca va apropiati mult, daca ajungeti sa mergeti tinandu-va de mana, daca v-ati sarutat, atunci este momentul sa faci pasul urmator, sa ii propui sa fiti prieteni.

| MMihai a răspuns:

Cât mai există femei, pe planeta Terra, încă mai trebuie să ai speranțe! // Da chiar ce este aia EMO, (cumva niște ființe cu 2 cornițe simpatice, ca și nenea Scaraoțzy )? /// Sunt site-uri de matrimoniale, unde au permis să fie și fetițe de 14 ani. Nu știu câți ani ai tu, dar încearcă să te bagi pe un site de matrimoniale./// Nu am înțeles ce înseamnă Emo dar era un reportaj la o televiziune și era ceva câhh, dar câhh, rău de tot. Vedeau numai partea rea a vieții. Voiau să se sinucidă și nebunii de astea. Ce femeie vrea să se încurce cu un individ care are idei de sinucidere? /// Revino pe cât este posibil, la normalitate!

| Nicky29 a răspuns:

Eu zic sa te duci la un psiholog si sa incerci sa te aduni.Ce daca nu te place nu te da batut sunt de doua ori mai mult multe fete pe pamantu asta decat baieti.

| Allex7 a răspuns:

Nu sunt emo dar. Incearca sa te calmezi frate, viata nu se termina doar cu o fata care nu te iubeste incearca sa uiti trecutul vin-o in prezent.

| wefweiofhewgewiopgjewogwe a răspuns:

Fii barbat, schimbati stilul asta ''EMO'', s-a despartit de tine asta e nu este singura fata de pe pamant, cand o sa ai familia ta ce o sa faci iti spune femeia ceva mai rastit o sa incepi sa plangi?
Daca nu esti in stare sa ti o fata langa tine, sa fi putin mai tare, nu ai decat sa iti tai venele prin baile de la metrou.

| mary_1521 a răspuns:

Nu trebuie sa obligi pe nimeni sa fie cu tine daca nu ai placi, daca ai placea de tine accepta de prima data, cautati pe altcineva cred cai cel mai bine

| Stefaan a răspuns:

Nu esti emo daca nu te imbraci si sau te comporti cum se comporta ei...si nu esti singurul care sufera

| thevampirediariesfever a răspuns:

Nu sunt emo si mi se pare o porcarie, dar in fine, fiecare cu ce il doare.Eu zic sa termini cu tampeniile astea pe care multi,,emo'' le-au vazut la TV si acum se apuca sa se taie si sa-si traga o gluga pe cap,sa rumege marijuana si sa scrie poezii de dragoste. Poate nu esti asa, dar daca nu intrerupi conceptul asta pesimist de viata, vei ajunge sa umbli noaptea pe strazi si sa cauti fete.Gandeste pozitiv,fa orice vrei tu, fa sport, doar revino-ti si continua viata cu capul sus! Fete sunt cata frunza si iarba

| Păhărela a răspuns:

Nu sunt emo, dar ...Cred ca ar fi bine sa o uiti (: Asta daca vrei ca tie sa-ti fie bine (: Si daca vei zice ca nu poti gandeste-te ca fiecare dintre noi zicem ca nu putem uita persoana iubita si ca e singura persoana pe care o iubim... Dar daca sentimentul nu e reciproc totul se va darama, relatia nu poate dura la infinit, iar cel ranit va suferi mult (:
Sigur, in cazul tau nu este vorba de o relatie. Dar tu esti cel ranit in toata povestea asta, tu vei suferi! La un moment dat vei gasi pe altcinva. Sentimentele pentru o persoana care nu te iubeste nu pot dura la nesfarsit, asta e sigur si ar trebui sa fi constient de asta (: Trebuie sa te gandesti la tine, la binele tau...
Poate din cauza acestei fete vei pierde altele care tin cu adevarat la tine si care te pot face sa le iubesti. Fi optimist si totul va fi bine (: Trebuie doar sa ai sperante (: Iar daca fata aceasta e jumatatea ta cu adevarat intr-o zi va fi a ta (:
Ai grija te tine si aduna-te, totul va fi bine! :*
Sper ca te-am ajutat cat de putin (:

| trollface a răspuns:

Singuru' lucru pe care poti sa-l faci e sa nu mai fi emo.

| Isse a răspuns:

Cheer up! Asta e adolescenta, cu bune si cu rele. Toata lumea trece prin asemenea faze.Va trece(poate uneori mai greu) si sunt sigura ca vei gasi pe cineva. Nu ar trebui sa lasi niste fete sa te faca sa suferi si sa iti acreasca viata. Fii tare.