| Mircea23592071 a întrebat:

Salut, exista șanse sa lasi o fata însărcinată din lichidul preejaculator dacă înainte de penetrare nu au avut loc relații sexuale? Am auzit multe teorii ca da, dar cea mai buna teorie citită zicea ca sunt 0 șanse? Ce știți despre sex neprotejat și cum eviti riscurile unei sarcini? Metoda retragerii și la ovulatie prezervativ pentru siguranta sau cum? Am auzit multe cazuri in care cupluri s-au chinuit luni, ani la rând sa facă un copil, ceea ce îmi da de gândit ca sansele ca sa rămână însărcinată sunt foarte mici folosind metoda retragerii

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, exista aceasta sansa sa lasi fata insarcinata cu lichidul pre-ejaculator NUMAI daca a existat o masturbare sau partide consecutive de sex, cand ramane sperma pe teava si se scurge involuntar in vaginul fetei.
Evident conditia ca fata sa ramana gravida fiind ca ea sa fie in perioada fertila a lunii.

Cei care se chinuie sa faca un copil sunt oamenii bolnavi, care probabil au: ovare polichistice, fibroame uterine, uter retrovers sau barbatii care au aspermie (lipsa spermatozoizilor din sperma).

Pentru a fii sigur ca fata/femeia nu ramane gravida, mai ales cand nu se poate cunoaste perioada fertila a femeii, din cauza ciclului de tip neregulat, este indicat sa se foloseasca intotdeauna PREZERVATV!

Prezervativul protejeaza in totalitate femeia si barbatul impotriva unei sarcini, dar si impotriva tuturor bolilor cu transmitere sexuala.
Prezervativul este foarte ieftin (2-3 lei bucata) si foarte usor de folosit, neproducand dureri, mancarimi sau alte probleme nimanui, dimpotriva oferind un confort si placere la sex, stiind ca nu ai motiv de stres sa lasi fata gravida, sau sa iei vreo boala cu transmitere sexuala.

| Goete a răspuns:

Salut, exista șanse sa lasi o fata însărcinată din lichidul preejaculator dacă înainte de penetrare nu au avut loc relații sexuale?

Adica, ersti virgini amandoi inainte de penetrare?

EXISTA. Daca inainte de penetrare ti-ai facut o laba si nu te-ai pisat, a ramas cartus pe teava

| Mircea23592071 explică (pentru Goete):

Sa presupunem ca este primul număr, prima partida, nu s-a mai întâmplat nimic înainte, in ziua aia, te ai și pisat, mai sunt șanse atunci ca sa rămână însărcinată din lichidul preejaculator? eu zic ca logic nu ar exista sanse

| Goete a răspuns (pentru Mircea23592071):

Nu sunt sanse, chiar daca unii spun ca "lichidul preejaculator contine sperma" - de fapt este lubrificant si nu preejaculator si il au si fetele

| giuvaier2001 a răspuns:

O potentiala sarcina nu poate fi controlata, in sensul ca un cuplu poate sa reuseasca sa faca un copil dupa prima incercare, altii pot dupa cateva luni de,, partide ". Am avut niste prieteni care au trecut printr-o situatie asemanatoare si au procedat astfel: pur si simplu, dupa ce fata a avut contact cu acel lichid preejaculator a luat pastila de a doua zi si ulterior si-a facut un test de sarcina. Baftawinking