| VladAntonio a întrebat:

Salut fetelor, ce va atrage cel mai mult la un bărbat?
Care sunt calitățile fizice și intelectuale care vi se par obligatorii?
Merci dau funda!

18 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sa fie inteligent, respectuos, rabdator, gentil, loial, foarte inalt, trup atletic (fara muschi masivi), imbracat curat si frumos (fara blugi rupti sau in vine, fara tenisi in picioare), sa fie tuns normal, fara tunsoare de carutas (ras pe lateral si cu mot in crestet), sa fie proaspat barbierit samd.

| FilipEugene a răspuns (pentru Violleta2022):

Jasmina, mă regăsesc în descrierea ta, nu vrei sa ne cunoaștem mai bine? De unde ești? Am mai citit răspunsuri de ale tale și vreau să spun că îmi plac foarte mult adică rezonează mult cu gândirea mea?

| VoidEternal a răspuns (pentru FilipEugene):

rolling on the floor dude, one word.

RUN!

| Violleta2022 a răspuns (pentru FilipEugene):

Baiete, noi doi am mai vorbit in trecut si ti-am spus si atunci ca-i practic imposibila cunoasterea asta, odata ce am dublu varstei tale si sunt maritata, iar in plus locuiesc la 20.000 km de Romania.

| FilipEugene a răspuns (pentru Violleta2022):

Tanti Jasmina, sa inteleg ca ai aproape 60 de ani? Daca e asa, atunci imi explic de unde conceptia optimista legat de abordatul femeilor legate pe strada si faptul ca ti se pare ceva normal, iti voi raspunde mai detaliat la intrebarea lui Eugen pe tema asta.

| Violleta2022 a răspuns (pentru FilipEugene):

Vad ca ai lipsit la lectia de matematica unde se faceau adunari simple. Am spus ca am de 2 ori varsta ta, iar 28x2 nu fac 60!
In ce priveste "tanti" cred ca poti sa-i spui matusei tale sau vecinei, ca la noi in occident se adreseaza cu numele mic.

| FilipEugene a răspuns (pentru Violleta2022):

Am spus APROAPE 60 Nu ma lua cu baiete stimata doamna ca apoi te iau si eu pe dumnea ta cu mamaie si cred ca nu o sa iti placa, ne respectam si noi putin sau pe online trebuie sa ne tragem de bracinari?

| Violleta2022 a răspuns (pentru FilipEugene):

Ceri respect cand oferi minciuni?

| FilipEugene a răspuns (pentru Violleta2022):

Pai da nu ma lua cu baiete ca nu am 18 ani, e ca si cum te-as lua eu cu babo ca si cum ai avea 86 nu 56, hai sa nu ne luam asa ca nu stem la piata, esti doamna la 56 de ani nu pietara

| SharpEagle a răspuns:

Deci, Vlad, schimba-ti tunsoarea, ai auzit, da? rolling on the floor

| Drimmero a răspuns (pentru SharpEagle):

Ce sa stie comunista asta in afara de tunsoare bros (castron), nu stie ea de frezele masculine.

| SharpEagle a răspuns (pentru Drimmero):

Eh, adevarul e ca tine si de gusturi. Daaaar...E un dar aici. Daca o sa faci un sondaj printre fetele mai destupate, vei constata ca frizura de acel gen nu e printre cele mai apreciate de ele. Mai degraba se dau in vant dupa frizuri rebele, plete, periuta sau genul masculului clasic. Acu, na, nu zic ca nu vei gasi fete misto care sa nu aprecieze genul respectiv, dar sunt in minoritate.

| Drimmero a răspuns (pentru SharpEagle):

Mai corect spus ca fiecare sa poarte freza ce ii place, ce il avantajeaza iar fetele cel mai probabil vor aprecia aspectul asta, o freza care e potrivita pentru tine face minuni, iti schimba radical fizionomia fata de o freza care nu e deloc potrivita si care inseamna adesea mare fail.

| VladAntonio explică (pentru SharpEagle):

Tunsoarea pot sa o schimb, dar mustața o voi tine laughing)

| juljewel a răspuns:

Chimia in pat+ciocanul
People skills
Aspectul fizic/prima impresie, sa fie ingrijit (fugi la un barbershop, pls, mustata ta este specifica persoanelor gay, Village People)

| VladAntonio explică (pentru juljewel):

Îmi tin mustață de vreo 2 ani laughing) și nu mi-a zis nimeni ca arat ca un gay, plus ca îmi place la nebunie, iar prietenei mele la fel.

| Betty1992 a răspuns:

Treaba asta e subiectiva. Tine de gusturile si nevoile (psihologice) ale fiecaruia. In general, da, femeile sunt atrase de barbatii care emana masculinitate. Adica: matur (nu neaparat in ani, ci in gandire), responsabil (sa nu stea cu ma-sa la 30 de ani, sa fie capabil sa intretina o familie), generos, diplomat, intelept, realizat in plan profesional, cu un anturaj bun, deschis la mine (asta e mega important), sa vrea sa evolueze, sa fie empatic, cu simtul umorului, gandire curata dar si pervers. Si fizic: sa fie frumos la chip (frumusetea e data si de caracterul frumos bineinteles) si sa fie nu musai atletic, dar gen spate lat, brate puternice, eventual putina burta, mai inalt decat femeia si sa fie ingrijit. Nu ne plac barbatii ultra cosmetizati, barbatii cu pantaloni mulati, muschi exagerati, limbaj vulgar si creier 0. Si alt lucru esential: sa fie sofisticat prin simplitatea lui. Elegant, rafinat, masculin. Putin arogant cand e nevoie, dar totusi sa fie modest. Sa fie om de omenie. Cinstit. Si inca o chestie pe care trebuie sa o stii e ca exista asa: Barbatul Alfa (masculin, puternic, dominant), barbatul Beta (submisiv, sensibil). Si femeia Alfa (fina, feminina, firava). Femeia Beta (masculina, dominanta). Alfa merge cu Alfa si Beta cu Beta.

| Stefy68472 a răspuns:

Intelectual nu conteaza fizic musculos brunet/bolnd si cu scula wow