| MyDarkSoul a întrebat:

Fostul meu prieten e bipolar si nu de mult ce s-a despartit de mine...a doua oara pe acelasi motiv:nu stie de ce... daca s-ar intoarce, sa-i dau un sut in fund sau sa-l iert again?

Răspuns Câştigător
| AlexanderAdrian a răspuns:

Tu ai afirmat ca are o disfunctie psihica, e foarte important sa stii mai ales tu personal daca o are intr-adevar sau nu, daca e diagnosticat, nu ca spune el sau spui tu. Si daca e diagnosticat si ar trebui sa ia medicamente si nu ia nimic, e cam nasol.

Sunt insa si persoane de genul asta care au tulburari fara a fi vorba de bipolaritate. Nu prea ai ce sa-i faci.

E posibil sa fie extrem de nehotarat caz in care daca -ti tot face faze din astea mai bine il lasi.

5 răspunsuri:
| AlexanderAdrian a răspuns:

Exista persoane bipolare cu manifestari moderate si altele cu manifestari constante, schimbarile de stare psihica fiind bruste si violente. Daca manifestarile lui nu sunt asa violente si REALMENTE il iubesti, poate ii mai dai o sansa. Bipolarii ar trebui sa ia niste medicamente pentru a-si tine in frau manifestarile, el ia astfel de medicamente sau...

| MyDarkSoul explică (pentru AlexanderAdrian):

Nu i-a nici un medicament...doar trece in extrema asta si dupa un timp ma vrea inapoi..si nu stiu, e foarte aiurea cand o persoana ba te vrea, ba nu..nici nu stiu cum sa o iau

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru MyDarkSoul):

Tu ai afirmat ca are o disfunctie psihica, e foarte important sa stii mai ales tu personal daca o are intr-adevar sau nu, daca e diagnosticat, nu ca spune el sau spui tu. Si daca e diagnosticat si ar trebui sa ia medicamente si nu ia nimic, e cam nasol.

Sunt insa si persoane de genul asta care au tulburari fara a fi vorba de bipolaritate. Nu prea ai ce sa-i faci.

E posibil sa fie extrem de nehotarat caz in care daca -ti tot face faze din astea mai bine il lasi.

| Felys a răspuns:

Nu e singurul barbat din lume, de ce sa stai sa suferi pentru un ciudat

| MyDarkSoul explică:

Nu, nu era nici o sarbatoare sau ceva si nici ziua mealaughing chiar e bipolar

| kingovernothing a răspuns:

Trimite-l la un doctor. Nu tine un bipolar langa tine.