| -TattO- a întrebat:

Salut fratilor... va rog frumos sa cititi si sa ma indrumati si pe mine!

Povestea incepe cu o fata care am cunoscut-o acum 1 luna.(povestea pe larg o gasiti in celelalte intrebari) au fost momente frumoase dar si de cearta. Era rece fata de mine si indiferenta. Nu vroia sa ma inteleaga mai deloc. Eram nebun dupa ea, adica o iubeam enorm.

In prezent: Trebuia sa imi dea o carte si am grabit putin timpu si am fost azi sa i-o cer. Cu ocazia asta am vorbit cu ea. I-am spus ca e indiferenta, ca e rece fata de mine. ca sa folosit atat de mult pentru ca i-am aratat ca tin la ea mult. Ca nu vrea deloc sa ma inteleaga. Imi tot reprosa "da, eu nu am facut nimic" si tot asa. Apoi ca ea nu se poate schimba, ca pe ea nu o schimba nimeni. Etc. I-am zis ca pun eu punct.( alaltaieri a pus ea punct pentru faptul ca nu mai suporta cearta cica) ( Apoi am tot rugat-o sa revenim si abia am convins-o)
Acum noi nu vorbeam decat 10 minute pe zi la telef si nici alea. mai pe mess. Ne vedeam wekendu. Dar la telefon intrebari simple, cmf din astea. pe mess intram si abia de vorebeam ceva, adica nu imi zicea mai nimic, si ii ziceam ca sa mai zica ceva si uite asa iese ceva de cearta. Zicea ca sunt posesiv, da pentru ca o iubeam ii ziceam sa ma anunte si pe mine cand face ceva sau pleaca. Neah, ca nu e bine nici asa. Imi spusa ca eram stresant intr-un fel ca nu era bine ca o intrebam ce face sau etc.
Si altele. I-am spus ca si-a batut joc de mine in ultimul hal. A ca nu e adevarat. Nu a stiut sa aprecieze ce are langa ea, nu ca a stiut efapt dar nu exista comunicare la noi cica. Pai daca nu se deschidea?
A facut multe faze aiurea. Eu trebuia sa tac mai mereu sau urla ea mai tare.
I-am zis ca daca e sa maid am o sansa relatie, sa faca si cum vreau eu sa nu ma mai priveasca mereu de sus. a zis ca nu crede ca merita, ca cat o sa dureze? ca apoi iar ne certam si etc. Nu cred ca mai vroia ea.

La sfarsit m-a intrebat cam asa" mi-am batut joc in ultimul hal de tine" am raspuns Da. a zis pa si a plecat. Trebuia sa ma mai duc dupa ea? am plecat si eu. Imi parer rau dar, ce sa mai fac?
Nu mi-a zis nici daca o sa mai ramanem amici nici nimic. A plecat asa. Are un stil de a lasa lucrurile pe dos. Asa facea si pe mes. Pa

5 răspunsuri:
| justmeesb a răspuns:

Dupa mine sunteti diferiti si aveti o problema in a comunica. ea pare genul ala care te priveste de sus si poate doar obisnuinta o facea sa stea cu tine, te suna sau vorbea chestii banale tot din rutina. Dupa mine ar trebui sa nu o mai cauti, ai nevoie de altceva, nu exista comunicare nu e NIMIC si daca ea nu se deschide sau asa e ea nu o sa faci nimic, ea lasa totul in coada de peste si tu este nefericit. De ce sa sa ocupati unul-altuia viata degeaba?

| DenisaMetal a răspuns:

Las-o un timp poate e intr-o perioada mai nasoala si de aia se poarta asa rece.

| Gabriella_1938 a răspuns:

Ai facut bine ca i-ai spus asta.
Poate ca ii acest timp isi va da seama ca nu a facut bine ceea ce a facut
Si poate ca in acest timp isi va da seama ce simte pentru tine si poate ca pentru. ca nu i-ai mai spus nimic.
Sunt sigura ca te va cauta peste 1 saptamana sau 2. Da-i un timp de gandire.
Sper ca te-am ajutat
Bafta!

| dollydee a răspuns:

Scuze, dar m-a luat durerea de cap... e complicat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai incerca sa o aduci inapoi. Daca tine macar putin la tine, iti va propune sa va impacati. S-a obisnuit ca tu sa faci primul pas, s-a obisnuit ca tu sa te rogi de ea sa va impacati.