| -TattO- a întrebat:

Va rog frumos sa imi mai dati si mie niste sfaturi la intrebarea de ieri. Vreau sa ma sfatuiti mai mult. Oare am gresit atat de mult?
problema este ca incep sa am stari urate. Depresive.

Salut fratilor... va rog frumos sa cititi si sa ma indrumati si pe mine!

Povestea incepe cu o fata care am cunoscut-o acum 1 luna.(povestea pe larg o gasiti in celelalte intrebari) au fost momente frumoase dar si de cearta. Era rece fata de mine si indiferenta. Nu vroia sa ma inteleaga mai deloc. Eram nebun dupa ea, adica o iubeam enorm.

In prezent: Trebuia sa imi dea o carte si am grabit putin timpu si am fost azi sa i-o cer. Cu ocazia asta am vorbit cu ea. I-am spus ca e indiferenta, ca e rece fata de mine. ca sa folosit atat de mult pentru ca i-am aratat ca tin la ea mult. Ca nu vrea deloc sa ma inteleaga. Imi tot reprosa "da, eu nu am facut nimic" si tot asa. Apoi ca ea nu se poate schimba, ca pe ea nu o schimba nimeni. Etc. I-am zis ca pun eu punct.( alaltaieri a pus ea punct pentru faptul ca nu mai suporta cearta cica) ( Apoi am tot rugat-o sa revenim si abia am convins-o)

Acum noi nu vorbeam decat 10 minute pe zi la telef si nici alea. mai pe mess. Ne vedeam wekendu. Dar la telefon intrebari simple, cmf din astea. pe mess intram si abia de vorebeam ceva, adica nu imi zicea mai nimic, si ii ziceam ca sa mai zica ceva si uite asa iese ceva de cearta. Zicea ca sunt posesiv, da pentru ca o iubeam ii ziceam sa ma anunte si pe mine cand face ceva sau pleaca. Neah, ca nu e bine nici asa. Imi spusa ca eram stresant intr-un fel ca nu era bine ca o intrebam ce face sau etc.

Si altele. I-am spus ca si-a batut joc de mine in ultimul hal. A ca nu e adevarat. Nu a stiut sa aprecieze ce are langa ea, nu ca a stiut efapt dar nu exista comunicare la noi cica. Pai daca nu se deschidea?

A facut multe faze aiurea. Eu trebuia sa tac mai mereu sau urla ea mai tare.

I-am zis ca daca e sa maid am o sansa relatie, sa faca si cum vreau eu sa nu ma mai priveasca mereu de sus. a zis ca nu crede ca merita, ca cat o sa dureze? ca apoi iar ne certam si etc. Nu cred ca mai vroia ea.

La sfarsit m-a intrebat cam asa" mi-am batut joc in ultimul hal de tine" am raspuns Da. a zis pa si a plecat. Trebuia sa ma mai duc dupa ea? am plecat si eu. Imi parer rau dar, ce sa mai fac?

Nu mi-a zis nici daca o sa mai ramanem amici nici nimic. A plecat asa. Are un stil de a lasa lucrurile pe dos. Asa facea si pe mes. Pa

5 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Da vezi si tu prea bine ca isi bate joc.
poate nevoit, asa e stilul ei repezita, indiferenta, crede ca mereu ea e cea cu dreptatea.nu e bine sa fie oamenii asa, de fapt nu e bine sa suporti comportamentul asta.
pentru ca tu te-ai comportat frumos cu ea, ii arata-i ca o iubesti si fata si-a luat-o-n cap.mereu tu ai cautat-o, acum la fel se asteapta sa o cauti tu. apai pana cand? tot ea cu mofturile, tot ea cu punctu, tot ea cu pa tot ea cu pretentii? si stii ti-a zis ca ``mi-am batut joc in ultimul hal de tine?``ca sa te puna tot pe tine pe ganduri, cum faci acum, de te intrebi daca ai gresit.
hai ca la inceput sa zici ca e nehotarata ca ii e frica ca nu stiu ce. dar a trecut mai mult de o luna si ea tot asa.ai gresi acum daca iar te-ai duce sa o cauti, sa-i dai de inteles ca esti slab in fata ei si face din tine ce vrea ea.
te gandesti ca daca te-ar iubi(nu zic ca nu simte ceva pentru tine, dar nu ceva puternic) nu ar fi facut faze de genul asta? in loc sa zica(,)ca mai bine renuntati, ca si-asa nu merge ar fi trebuit sa incerce sa remedieze lucrurile, sa se straduiasca din frica de a nu te pierde sa faca totul bine, nu s-o tina una si buna pe-a ei, ca asa e ea.cand e nevoie te mai si schimbi, macar incerci.
nu sunt suficiente lucruri care sa-ti dovedeasca(,)ca ea nu e asa ca tine, nu pune atata suflet intr-o relatie? poate de-asta si certurile mereu, ca nu va potriviti.

| Floreenofficial a răspuns:

Nu te merita.isi bate joc tot timpul si nu e deloc serioasa.nu poti face casa, asa-i expresia, cu una ca asta. punct. straight face

| fCD a răspuns:

De cand am citit "bla bla le gasiti in celelalte intrebari ale mele" n-am mai citit happy

| Seby91 a răspuns:

BUn raspun i-ai dat! Nu mai sunt sanse pentru ca ea presupun ca e iNca copil vrea sa incerce mai mult de asta si u probabil ai fost prea gelos stii cand o sa iti dai seama ce prost ai fost? dupa un an aproximativ cand o sa mai tii cat de cat la ea si o sa zici cum am putut sa fiu asa gelos ce *** nu tot doi craci si un cap arehappy poti sa imi zici peste un an daca e sau nu asa. Astfel de copchile e plina lumea. la inmceput se considera urate u vii si zici ca: te ubesc, esti frumoasa... ce par frumos aibig grin si daca ati intretinut relatii sexuale cand o sa va intalniti pe strada o sa aiba ochii in pamant o sa vezi dac nu ati intretzinut atunci esti fraieri nu ai profitat de loc de Persoana ei de bagaboantahappy Te salut si succes la noi cuceriri iesi cu priietenii distreazate si uiti garantat de ea Ciao!

| CapshunikDya a răspuns:

Laso in pace, sa ajunga sa te caute ea. Tia prins punctul slab, ca esti mort dupa ea. Nu o mai cauta, nu o mai suna, nu o mai baga in seama pe mess etc. Si atunci ea o sa se mire si tot o sa caute sa intre in vb cu tine happy Bafta